Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları sonrası Davutoğlu'ndan başörtüsü çağrısı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, hem CHP'nin hem de AK Parti'nin başörtüsüyle alakalı tekliflerine sıcak baktığını söyleyerek, "Sayın Kılıçdaroğlu'na da Sayın Cumhurbaşkanı'na da her şeyden önce teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları sonrası Davutoğlu'ndan başörtüsü çağrısı
Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları sonrası Davutoğlu'ndan başörtüsü çağrısı
GİRİŞ 06.10.2022 00:13 GÜNCELLEME 06.10.2022 00:18
Bu Habere 62 Yorum Yapılmış

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü özgürlüğünün yasal teminat altına alınma teklifi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni Anayasa önerisini; Twitter'dan yayınladığı videoyla değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu'nun 'başörtüsü' ikiyüzlülüğü: Yasal güvenceye alacağız dediKılıçdaroğlu'nun 'başörtüsü' ikiyüzlülüğü: Yasal güvenceye alacağız dedi

Ahmet Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü çıkışına destek: Tarihi bir çağrıydıAhmet Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü çıkışına destek: Tarihi bir çağrıydı

CHP başörtüsü teklifini Meclis'e sunduCHP başörtüsü teklifini Meclis'e sundu

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü teklifine rest: AK Parti'nin teklifini açıkladıErdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü teklifine rest: AK Parti'nin teklifini açıkladı

Kılıçdaroğlu'na 'başörtüsü hamlesi yap' fikrini veren siyasetçi belli olduKılıçdaroğlu'na "başörtüsü hamlesi yap" fikrini veren siyasetçi Davutoğlu'ymuş

"HER İKİ GENEL BAŞKANA DA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Yeni bir siyasi üslup oluştuğunu belirten Davutoğlu, "Üsluptaki tartışmaları bir kenara koyarsak Sayın Kılıçdaroğlu yasal teminat için kapı aralamış, Sayın Cumhurbaşkanı da anayasal bir düzenleme teklifinde bulunmuştur. Ben her şeyden önce her iki genel başkana da teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Cumhuriyetin yüzüncü yılına girerken, yüz yıl içindeki bütün kritik fay hatlarını aşmak ve cumhuriyetimizi gerçek anlamda özgürlükçü, demokrat bir şekilde yeniden yapılandırma sorumluluğuyla karşı karşıyayız" diye konuştu.

"ŞİMDİ ÇÖZÜM VAKTİDİR"

"Madem ki yeni bir siyasi iklim oluşmuştur, şimdi çözüm vaktidir. Başörtü yasağını tarihin raflarına geri göndermenin vaktidir" diyen Davutoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanı, bir yandan başörtü yasağının çözülmüş olduğunu, başörtü özgürlüğünün sağlanmış olduğunu söylüyor diğer taraftan da anayasal bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunu söyleyerek, aslında bu yasağın her yönetimde yeniden gündeme gelebileceğini ortaya koymuş oldu" ifadelerini kullandı.

"BU ÇABANIN ARKASINDA DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Bütün partilere seslenen Davutoğlu, "Şimdi harekete geçme vakti. Gelin hep beraber bu yasağı tümüyle gündemden kaldıralım. Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu girişimi, altılı masanın 29 Mayıs 2022'de açıklamış olduğu temel ilkeler metni 5'nci maddesiyle hem uyumlu hem bunun bir gereğidir. Biz bu çabanın arkasında durmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu

"SAYIN ERDOĞAN'A TAVSİYEDE BULUNMAK İSTİYORUM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenen Davutoğlu, "Sayın Erdoğan'a bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Bir anayasal düzenleme yapılacaksa bu siyasi uzlaşma nezaket kuralları içerisinde yapılır. Siyasi üslubumuza dikkat edelim. Yeterince olgunlaşmış bir siyasi iklim içinde hep beraber, Türkiye'nin önündeki ana meseleleri çözmeye uğraşalım" dedi.

"İSTER YASA İSTER ANAYASA, BU İŞ ÇÖZÜME KAVUŞTURULMALI"

Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün de konuyla ilgili olarak, "İster yasa, ister anayasa yoluyla bu iş kesin çözüme kavuşturulmalı" açıklamasında bulundu.

Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 62
 • A.demirel 1 yıl önce Şikayet Et
  bütün partilerin eğer istiyorlarsa bu meseleyi bir çözüme kavuşturmaları gerekir.
  Cevapla
 • ooo 1 yıl önce Şikayet Et
  Kendini nimet görenler, ROL KAPMAĞA çalışıyor ! Halk yutmuyor....
  Cevapla
 • tiyatora 1 yıl önce Şikayet Et
  Bakın yine aynı tiyatro sahneleniyor.HDP nin CHP den ayrı ittifak arayışı 2.tur için gerekli , başörtüsü meseleside AK PARTİDEN DAVUTOĞLU OY ÇALSIN DİYE GEREKLİ.Mesele oy sen hala anlamadın mı?
  Cevapla
 • silke 1 yıl önce Şikayet Et
  Ahmet sen demokratsin. Ben müslümanim. Erdogan iste anayasa diyor, müslümanlarin böyle bir meselesinin olmasi tartismali doruma gelinmesi Siz demokratim diyenlerin yüzünden olmustur. Biz ELHAMDULILLAH müslümaniz.
  Cevapla
 • Cafer 1 yıl önce Şikayet Et
  Baş örtüsü sorunu çözülecekse anayasal güvence altına almak daha doğru olur yoksa zillet 2023 yılında iktidara gelirse kamuda ve okullarda başörtüsü yasağı 28 şubat öncesine dönecek bildik manzaraları seyretmeye başlayacağız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Gurbetçiler, Kapıkule'de yoğunluk oluşturdu! 'Tüm sıkıntılarımı unuttum...'
İzmir'de 2 vatandaşın öldüğü olayda 29 kişi hakkında gözaltı kararı