Parmak ucu büyüklüğünde oyun konsolu

ABD merkezli bir girişim 90’lı yılların popüler oyunlarını içeren dünyanın en küçük oyun konsolunu geliştirdi.

Parmak ucu büyüklüğünde oyun konsolu
Parmak ucu büyüklüğünde oyun konsolu
GİRİŞ 21.10.2021 09:43 GÜNCELLEME 21.10.2021 09:43

ABD'li bir girişim, kullanıcılara yeniden 90'lı yıllardaki oyun deneyimini yaşatmak amacıyla dünyanın en küçük oyun konsolunu üretti.

İçerisinde Tetris, Space Invaders ve Snake gibi klasik oyunları bulunduran dünyanın en küçük oyun konsolu "Thumby", yalnızca bir posta pulu büyüklüğüne sahip.

TAMAMEN ÇALIŞIR DURUMDA VE 19 DOLAR

Oyuncuların kendi oyunlarını da yazabileceği konsol, 19 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunuldu.

Ohio merkezli TinyCircuits adlı şirket tarafından üretilen konsol, bağlantı kablosu aracılığıyla başkalarıyla çok oyunculu oyunlar oynanmasına imkan tanıyor.

Ayrıca, konsolun cihazı şarj etmek ve yazılımını güncellemek için çalışan bir batarya ile; oyun düğmeleri, güç düğmesi, ekran ve bir mikro USB bağlantı noktasına sahip olduğu aktarıldı.

GÜÇLÜ BİR İŞLEMCİYE SAHİP

Thumby'nin baş mühendisi Ben Rose, "Amacım dünyadaki en küçük oyun konsolunu üretmekti. İnsanlar küçük olduğunu gördüklerinde işe yaramaz olduğunu düşünebilirler. Fakat, boyutuna meydan okuyan güçlü bir işlemciye sahip yüksek kaliteli bir ürün tasarladık.

Thumby, insanların oynadıkları oyundan daha fazla zevk almalarını, hatta kendi oyunlarını üretmelerini sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
TEKNOLOJİ atari
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Muharrem İnce'nin küçük çocuğa tavrı tepki çekti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, EİT 15. Zirvesi'nde! İşte önemli anlar...