Apple çentik tasarımı bırakıyor! iPhone 14 Pro'nun ekran koruyucusu sızdırıldı

Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 14 serisiyle ilgili sızıntıların sayısı her geçen gün artıyor. Bu kez iPhone 14 Pro için tasarlanmış bir ekran koruyucu cam filminin görüntüsü yayınlandı.

Apple çentik tasarımı bırakıyor! iPhone 14 Pro'nun ekran koruyucusu sızdırıldı
Apple çentik tasarımı bırakıyor! iPhone 14 Pro'nun ekran koruyucusu sızdırıldı
GİRİŞ 05.08.2022 16:27 GÜNCELLEME 05.08.2022 16:27

Apple'ın Eylül ayında tanıtmaya hazırlandığı iPhone 14 serisi akıllı telefonların tasarımı ve özellikleri hakkında çok sayıda söylenti dolanıyor. Sızdırılan bilgiler iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde çentikli tasarımın rafa kaldırılacağını ortaya koymuştu.

Mobil sektörün güvenilir bilgi kaynaklarının başında gelen Ice Universe isimli Twitter kullanıcısı, iPhone 14 Pro için tasarlanmış bir ekran koruyucu cam filminin görüntüsünü paylaştı. Yayınlanan fotoğraf, söylentileri doğrular şekilde cihazın ekranında çentik yerine, iki delik yer alacağını gösteriyor.

Daha önceki sızıntılarda ön kamera ve diğer sensörleri içerecek bu delikler daha küçüktü. Ancak yeni görüntü, beklenenden daha büyük olacağını gösteriyor. Elbette ki aksesuardaki delikler akıllı telefon ekranındakinden daha büyük olabilir. Ancak arada önemli bir fark olması pek muhtemel değil.

Ekran koruyucunun çerçevelerine bakılırsa, iPhone 14 Pro'nun ekran çerçevesi önceki modele göre daha ince olacak. Apple'ın iPhone 14 serisini Eylül ayının ortalarında tanıtması bekleniyor. Henüz resmi tarih açıklanmasa da gelen bilgiler lansman etkinliğinin eylül ayı içerisinde yapılacağı yönünde.

Mustafa Çokyaşar Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Mustafa Çokyaşar
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Lüks otomobil ilanı koyan galerici şoke oldu! "50 bin TL kapora gönderen olmuş"
Aliya İzzetbegoviç'in dava arkadaşı: Kardeşlerim aman Tayyip'e sahip çıkın!