Osman Sınav'a 'Kızıl Elma' sorusu

Ünlü yönetmen Osman Sınav, 'Kızıl Elma dizisini devlet mi istedi?' sorusuna, "Hayır, Türkiye'de bir kızıl elmanın olması gerekiyor" dedi.

Osman Sınav'a 'Kızıl Elma' sorusu
Osman Sınav'a 'Kızıl Elma' sorusu
GİRİŞ 31.10.2014 21:05 GÜNCELLEME 31.10.2014 21:05
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

7. Erciyes Filim Fastivali kapsamında 'Beyaz Camdan Beyaz Perdeye' isimli söyleşiye katılan ünlü yönetmen Osman Sınav, 'Kızıl Elma dizisini devlet mi yapmanızı istedi?' sorusuna, "Hayır, Türkiye'de bir kızıl elmanın olması gerekiyor" dedi. 

ERÜ İletişim Fakültesi'ndeki söyleşiye, rektör Yardımcısı Hasan Yetim, İletişim Fakültesi Dekanı Hamza Çakır ve öğrenciler katıldı. Ünlü yönetmen Osman Sınav, öğrencilerle katıldığı söyleşide "Burada olduğum ve beni buraya davet ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Eğer hayal kurmazsanız hiçbir sıçrama yapamazsınız ve hiçbir yere de gidemezsiniz. Ama hayal kurmak yetmiyor tabi önce bir hayalinizin olması gerekiyor. Sonra bu hayali nasıl gerçekleştireceğinize dair bir strateji kurmanız gerekiyor.

Nasıl yapacağınıza dair. Yani ikinci bir odanız olması gerekiyor kafanızın içinde bir hayal odası birinci oda ikinci oda ise strateji odası, üçüncü oda ise o stratejiyi gerçekleştireceğiniz hayal ortaklarının olduğu oda. Dünyayı değiştirenler sanatçılardır ve hayal kuranlardır. Barış süreci diye bir süreç başladı. İnşallah doğru sonuçlar alırız. Bütün kalbimle dua ediyorum tekrar o kanlı günlere ve üzüntülü günlere dönmeyiz. Bu süreç doğru çalışır ve Türkiye’nin geleceği doğru bir yere oturur duamız bu. Beğenilir beğenilmez, eleştirilir şu olur bu olur ama yani Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Bunu hepimiz biliyoruz" diye konuştu.

Sınav, bir öğrencinin, "Kızıl elma dizisini devlet mi yapmanızı istedi?" sorusuna, "Hayır” cevabı verdi. Öğrencinin, "Ama çok tartışılan bir gündemde mit diye bir dizi çıkması anlamlı" demesi üzerine Sınav “Bu görüş kızıl elmayı kaldırdı arkadaşlar. Ayağımıza çelme takıldı sanırım artık yok. Geçen hafta durduruldu dizi. Türkiye artık kendine hedefler koyan bir ülke. Türkiye’de bir kızıl elmanın olması gerekiyor" dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 2
  • hayırlısı 5 yıl önce Şikayet Et
    hayırlı olsun
    Cevapla
  • Tkyrkyyldz 5 yıl önce Şikayet Et
    Osman abı lütfen kusura bakma Lakın Kızıl elmanın yalnızca adı vardı ..Dızıye gelınce ucuz dekorla , çekım hatalarıyla ınandırıcılıktan uzak sahnelerıyle sıradan hıkayesıyle yeşıl çamın 2014 versıyonuydu .(( .Bakın futbolcular kadar hatırlanmayan fakat Ayyıldıza kazandıran sporcularımız başörtülü kung fu teakwondo dunya sampıyonlarımız var ..Bugüne kadar kahramanlarınız hep erkektı neden başörtülü 1 hatun olmasın ..Inanınkı herkesı ters köşe yapacak bır dızı olur ..Haydı bısmıLLAh deyıp hıkayeyı yazmaya başlayın .. Ilk Başlayan kazanır..Saygılar abı
    Cevapla
DİĞER HABERLER
MSB açıkladı! Yunanistan'la görüşmelerde önemli gelişme
'Honda'nın kapatacağı fabrikayı bir Türk şirket satın aldı' iddiasına yalanlama