Endüstri mühendisi kadın 7 yıllık mesleği bankacılığı bıraktı, bebek fotoğrafçısı oldu!

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde yaşayan ve asıl mesleği endüstri mühendisi olan Ece Elagöz Ünsal 7 yıllık bankacılık kariyerini bırakarak hayallerinin peşinden gitti. Son yılların en yaygın trendlerinden olan yeni doğan ve bebek fotoğrafçılığına başlayan Ünsal 45 farklı konseptle bebeklerin ve çocukların en özel anlarını ölümsüzleştiriyor.

Endüstri mühendisi kadın 7 yıllık mesleği bankacılığı bıraktı, bebek fotoğrafçısı oldu!
Endüstri mühendisi kadın 7 yıllık mesleği bankacılığı bıraktı, bebek fotoğrafçısı oldu!
GİRİŞ 12.03.2021 17:25 GÜNCELLEME 12.03.2021 17:26
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış
 • Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde yaşayan Ece Elagöz Ünsal aslında endüstri mühendisi.
 • Memleketinde endüstri mühendisliği alanında iş bulamayan Ünsal 7 yıldır bankada çalışıyordu.
 • Kızının doğmasıyla birlikte kariyerini bırakarak hayallerinin peşinden gitti, yeni doğan ve bebek fotoğrafçısı oldu.
 • Son yılların en yaygın trendlerini memleketindeki vatandaşlarla buluşturan Ünsal 45 farklı konseptle bebeklerin ve çocukların en özel anlarını ölümsüzleştiriyor ve yaptığı işi 'zamanı durdurmak' olarak nitelendiriyor.

Gaziantep'te 7 kadın kurdukları kooperatifle Almanya'ya 700 bin liralık ihracat yapmayı başardı


İstanbul ve Ankara gibi büyük illerde revaçta olan konsept bebek fotoğrafçılığı, tüm Türkiye’de en gözde sektörlerden biri haline geldi. Anne ve babalar, hamilelik sürecinden başlayarak doğum, yeni doğan ve yaş çekimleri derken çocuklarının her dönemlerindeki anılarını fotoğraf karelerine yansıtmak istiyor. Talep artınca çocuk ve bebek konsept fotoğrafçılığı da yaygınlaşmaya başladı. Bu özel mesleği Elbistanlılara tanıtan ilk isim ise Ece Elagöz Ünsal oldu.

Kızımla birlikte bu işe yöneldim

Yeni doğan bir bebeğin ya da çocuğun zamanla belki de uçup gidecek anılarını hatırlatma görevini üstlendiğini ifade eden Elagöz Ünsal, “Bebeklerin ilk adımı, ilk gülümseyişleri, ilk ayak izleri ve bunlar gibi en doğal ve saf anlarını objektiflere yansıtmak beni çok mutlu ediyor” dedi. Kızının 1,5 yaşına kadar her ayını fotoğrafladığını belirten Ece Elagöz Ünsal, “Konsept bebek fotoğrafçılığı, Ankara’da İstanbul’da çok revaçta olan bir şeydi. Ben de zaten endüstri mühendisiyim. Mesleğimi, Elbistan’da iş alanı olmadığı için yapamadım. Daha sonra bir özel bankada çalışmaya başladım. 7 yıl boyunca da aralıksız bankacılık yaptım. Evlenip çocuk sahibi olunca da ilk kendi bebeğimin fotoğraflarını çekerek bu sektöre merhaba dedim. Okul dönemimde ve çalışırken fotoğrafçılık eğitimi almıştım. Profesyonel olarak kızımdan sonra bu işe ağırlık verdik. Kızım 1,5 yaşına gelene kadar her ayını çekiyordum. Kendimce konsept oluşturuyordum” şeklinde konuştu. 

İlk başlarda evimin salonunda çekimler yapıyordum

45 farklı konseptle hizmet verdiğini anlatan Elagöz Ünsal, “2019’dan itibaren de bu işi aktif olarak yapıyorum. Elbistan’da da bu işi yapan hiç kimse yoktu. Ben de bu alandaki merakımı ve hayallerimi gerçekleştirmek için bankadan istifa ettim. Kızımın böyle fotoğraflarının olmasını çok istiyordum. İlk başta stüdyom yoktu. Evimin salonunu stüdyoya çevirmiştim. Talep artınca da özel bir stüdyo açtım. 45 ayrı konseptim var. Hem yeni doğan, hem aile hem de nişan çekimleri yapıyoruz. Doğumlara giriyoruz. Konseptleri müşteriler belirliyor. Fotoğraflarda kullandığımız tüm kostümler bana ait. Sosyal medya üzerinden bu işi sürdürüyorum. Dekorlarım var. Işıklandırma için özel sistemler kullanıyoruz. Yeni doğan çekimleri için özel bir ünitem var. Kendi stilimi oluşturmayı başardım. Yeni doğan bebeklerinin ya da çocuklarının değerli, en özel ve bir daha asla tekrarlanmayacak anlarını ölümsüzleştirmek isteyen ailelerle şimdilik sosyal medya üzerinden iletişim kuruyorum” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 3
 • Ahmed 3 yıl önce Şikayet Et
  Zenginler paylaşımcı değil. Bu yüzden özel sektörde kimse mutlu olamıyor ve imkânı olan kendi işini yapmaya çalışıyor.
  Cevapla
 • Hüseyin 35 3 yıl önce Şikayet Et
  Annelikten daha büyük mertebe mi var? Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin, ahir ve akibetini hayreylesin.
  Cevapla
 • arzu 3 yıl önce Şikayet Et
  çok iyi yamış
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İran'da yas: İranlılar Reisi'yi uğurluyor
Başkan Erdoğan kesin çözüm için talimatı verdi! Türkiye gündeminden düşecek...