Ayı saldırdı! Vücudu paramparça oldu

Bartın'ın Ulus ilçesine bağlı Abdipaşa beldesinde Ramazan Kadıncı (52), arazide otlayan ineklerini almaya gittiği sırada ayı saldırısına uğradı.

Ayı saldırdı! Vücudu paramparça oldu
Ayı saldırdı! Vücudu paramparça oldu
GİRİŞ 31.05.2022 09:51 GÜNCELLEME 31.05.2022 09:51
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Karabük'te demir-çelik fabrikasında işçi olarak çalışan, evli ve 2 çocuk babası Ramazan Kadıncı, Abdipaşa beldesi Kadıoğlu Mahallesi'ndeki annesi Fatma Kadıncı'yı ziyarete geldi. Geçen hafta cuma günü akşam saatlerinde evlerine 1,5 kilometre uzaklıktaki tarladan hayvanları getirmek için yola çıkan Ramazan Kadıncı'nın önüne ayı çıktı. Bir anda saldıran ayı, önce Kadıncı'nın sol kolunu ardından sırtının çeşitli yerlerini ısırdı sonra da ormana kaçtı. Kanlar içinde kalan Kadıncı, telefon ile ailesini arayarak yardım istedi. Bartın Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Kadıncı'ya, 60 dikiş atıldı. Kadıncı, 2 günlük tedavisinin ardından taburcu edildi.

'HİÇ AKLIMA GELMEZDİ, ÇOK ŞAŞIRDIM'

Tarlaya büyükbaşlarını almak için gittiğini söyleyen Ramazan Kadıncı, "Akşam saatlerinde hayvanlarımızı almaya gitmiştim. Bir anda ana yolda önüme ayı çıktı ve üzerime bağırarak geldi. Beni yere yatırdı, bağırmaya başladım. İlk olarak sol kolumu ısırdı sonra sırtımdan ısırmaya başladı. Bağırdıktan sonra benden uzaklaştı. Ayı gittikten sonra telefonla oğlumu aradım, yardım istedim. Hastaneye gittik. Benim bilincim yerindeydi. Vücuduma 60 tane dikiş atıldı. Çok korktum, burada daha önce de hayvanlara ayı saldırısı olduğunu duyduk. Benim hiç aklıma gelmezdi, çok şaşırdım. Hep ayıları televizyonda görüyordum ama şimdi canlısını görmüş oldum. Boğuşma anında çok bağırdım ve yere yattım. 'Ayı, sanırım beni, öldü' sandı öyle bıraktı. Bu ayılara çözüm bulunması gerekir" dedi. 

'ENDİŞE İÇİNDEYİZ, KORKUYORUZ'

Aynı bölgede bulunan Ulupınar Mahallesi'nin muhtarı Musa Tüfekçioğlu de "Bizim burası şehir merkezine çok yakın, bu ayılar arı kovanlarını parçaladı. Yine bir ineğimizi telef etti. Bu konuda çok endişe içindeyiz, köyde yaşayanlar dışarı çıkmaya korkuyor. Yine dün gece mahallede yaşayan bir vatandaşımızın karşısına çıkmış, kaymakamlığa başvurduk. Bu konuda önlem alınmasını istiyoruz" diye konuştu.

KAYNAK: DHA
ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak
YORUMLAR 20
 • TEK GÖZ 5 ay önce Şikayet Et
  Ne çok hayvan düşmanı varmış arkadaş. Nasıl ileri gideceğiz biz. Umudum yok.
  Cevapla
 • Deli Dumrul 5 ay önce Şikayet Et
  Hayvanları koruma yasasının çıktığı gibi, insanları koruma yasası da acilen çıkmalıdır.
  Cevapla
 • mahfi 5 ay önce Şikayet Et
  Şehirde yaşayanlar bilmez, ezbere konuşurlar, elini toprağa değdirmemiş olanlar bi zahmet sussunlar. Ayı saldırımaya başladıysa insanlara, alışır, devamı da gelir. Kaymakamlık da birşey yapmaz, ayıyı alıp başka dağa mı bırakacak, daha sokak köpeklerini çözemiyorlar, en güvenli çözüm ayıyı avlamak çünkü köyde yaşayan her vatandaşın yaşam hakkıdır, korunma hakkıdır.
  Cevapla
 • Doğrucu Davud 5 ay önce Şikayet Et
  Ülkemizde hayvan hakları insan haklarından fazla iken böyle meseleler maalesef çözülmez, ülkemizde hayvanları insanlardan çok seven önemseyen kişiler olduğu müddetçe böyle şeyleri daha çok görürürüz !..
  Cevapla
 • Haydar 5 ay önce Şikayet Et
  Ne saçmalıyon
  Cevapla
 • Gariban 5 ay önce Şikayet Et
  Şu ülkede bir ayı veya köpek kadar değerimiz yok.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Olası kara harekatı HDP'yi panikletti! Mithat Sancar'dan Türkiye'ye suçlama
Audi 2023 RS6 Avant ve RS7'yi tanıttı! Daha da güçlendiler! İşte fiyatı