Sayılı insanın çözdüğü zeka testi: Mantarların arasındaki fareyi sadece yüksek IQ'ya sahip kişiler görebiliyor!

Uzmanlar tarafından özel olarak tasarlanan zeka testlerinden bir tanesi karşınızda duruyor. Zeka testi çözerek beyin jimnastiği yapıldığı gibi eğlenceli vakit geçirilir. Görseldeki mantarların arasında gizlenmiş bir fare bulunmaktadır. Çoğu kişinin çözemediği zeka testlerinden bir tanesi ile kendinizi denemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Peki 17 saniyede saklanan fareyi bulabilir misiniz? Sadece yüksek zekaya sahip kişilerin görebildiği test ile kendinizi sınayın.

Sayılı insanın çözdüğü zeka testi: Mantarların arasındaki fareyi sadece yüksek IQ'ya sahip kişiler görebiliyor!
Sayılı insanın çözdüğü zeka testi: Mantarların arasındaki fareyi sadece yüksek IQ'ya sahip kişiler görebiliyor!
GİRİŞ 29.11.2022 14:07 GÜNCELLEME 29.11.2022 14:07
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Hazırlanan bu zeka testi ile gözlem ve bilişsel becerilerinizi test etme şansınız vardır. 17 saniyede mantarların arasındaki fareyi bulmak tahmin edildiğinden de zor olmaktadır. Zeka testleri ile hem kendinizi deneyebilir hem de beyin jimnastiği yapabilirsiniz. O zaman saklanan fareyi bulmak için süreniz başladı!

ZEKA TESTLERİ KISA SÜRELİ BELLEĞİ GELİŞTİRİR

Hazırlanan bu zeka testi ile beyin hücreleri arsındaki bağlantı güçlendirilmektedir. Çözmeye çalışırken aslında zihinsel hızınız çoğalır ve bu sayede kısa süreli belleğiniz  gelişir.

Mantıksal yanınızı ve gözlem becerinizi ölçen zeka testi: Hangi tank önce dolacak?Mantıksal yanınızı ve gözlem becerinizi ölçen zeka testi: Hangi tank önce dolacak?

RESİMDEKİ FARE NEREDE?

Resimde farklı türde birçok küçük mantar görünmektedir. Beneklilerden, irilere, sivri olanlardan yuvarlaklara kadar pek çok sayıdaki mantar, değişik renklere boyanmıştır. Hazırlanan bu zeka testi ile beyin yoğunlaşmaya ve kritik sezgisel gücü artırmaya başlayacaktır. Süre soluyor, küçük fareyi görebildiniz mi?

Herkesin çözemediği zeka testi: İnsanların sadece %2'si bulabiliyor!Herkesin çözemediği zeka testi: İnsanların sadece %2'si bulabiliyor!

Zeka testi: Resimdeki gizli fili insanlardan sadece %2'si 5 saniyede bulabiliyor!Zeka testi: Resimdeki gizli fili insanlardan sadece %2'si 5 saniyede bulabiliyor!

FAREYİ BULABİLDİNİZ Mİ?

Eğer mantarların arasına gizlenmiş küçük fareyi 17 saniyede bulabildiyseniz kendinizi tebrik edin! Özel olarak tasarlanan bu çizim ile görsel algılarınızın, fareyi istenilen sürede algılaması zorlaştırılmaktadır. Peki siz fareyi fark edebildiniz mi?

İŞTE FARENİN SAKLANDIĞI YER

Verilen sürede fareyi bulamadıysanız veya gözleriniz hâlâ fareyi arıyorsa resmin sol orta kısmına bakabilirsiniz. Küçük fare turuncu, benekli mantarın arkasından bize bakıyor.

Zeka testi: Resimdeki gizli kraliçeyi sadece dâhiler 9 saniyede bulabiliyor!Zeka testi: Resimdeki gizli kraliçeyi sadece dâhiler 9 saniyede bulabiliyor!

Nur Saydan Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Nur Saydan
YORUMLAR 15
 • Namicus 2 hafta önce Şikayet Et
  Yeğenim bulamadı.çocuk fen lisesinde okuyor!
  Cevapla
 • Gözlük şart 2 hafta önce Şikayet Et
  Bulamadım. Gözlerim iyi görmüyor.
  Cevapla
 • Melek 3 hafta önce Şikayet Et
  Buldum
  Cevapla
 • Lukas 1 ay önce Şikayet Et
  Bir saniye de buldum
  Cevapla
 • Eşref 1 ay önce Şikayet Et
  Bakar bakmaz gördüm... Böyle saçma şeylere inanmamak gerek ...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz
Boş randevu insanların hayatlarıyla oynuyor: Uzman isimden dikkati çeken uyarı