Zeka testi: Resimdeki gizli fili insanlardan sadece %2'si 5 saniyede bulabiliyor!

Zeka testleri pratik düşünmenizi artırmaktadır. Zeka testi çözerek kendinizi herkese kanıtlamak ister misiniz? Özel olarak tasarlanmış görselde gizlenmiş bir fil vardır. Gizli fili bulmak için de 5 saniyeniz bulunmaktadır. Peki resimdeki gizli fili bulabilir misiniz? İnsanlardan sadece yüzde 2'si 5 saniyede bulabiliyor!

Zeka testi: Resimdeki gizli fili insanlardan sadece %2'si 5 saniyede bulabiliyor!
Zeka testi: Resimdeki gizli fili insanlardan sadece %2'si 5 saniyede bulabiliyor!
GİRİŞ 23.11.2022 13:55 GÜNCELLEME 23.11.2022 13:55
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Kıvrak biz zekaya ve dikkatli bakışlara sahip olduğunu düşünüyorsanız ve  "Ben ayrıntılardaki her şeyi görürüm." diyorsanız işte tam size uygun bir fırsat! Karşınızdaki resim bir optik illüzyondur. Görselde gizlenmiş olan fili görmek ise oldukça zor. Peki resimde gizlenmiş fil nerede? İnsanlardan sadece %2'si 5 saniyede bulabiliyor!

RESİMDEKİ GİZLİ FİL NEREDE?

Gözlem becerinizi geliştirici optik illüzyonlar ile can sıkıntınızı giderebilirsiniz. Araştırmalar optik illüzyonların insan beyninin işleyişini anlayamaya da yardımcı olduğunu ileri sürüyor. Ayrıca optik illüzyonlar olayları nasıl algıladığınızı da ortaya çıkartıyor. Karşınızdaki resmide saklanan fil zekice gizlenmiştir.

İNSANLARIN SADECE YÜZDE 2'Sİ 5 SANİYEDE FİLİ BULABİLİYOR!

Hazırlanan çizimde birçok insan parkta keyifle vakit geçiriyor. Kulaklıkla müzik dinlerken köpeklerini gezdiren bir kadın, ailece oturmuş piknik yapanlar, bir bankta oturan yaşlı teyze ve bir çocuk... Bu kadar ayrıntılı bir fotoğrafta gizlenmiş bir fil de mevcut. Acaba 5 saniyede fili bulabilecek misiniz? Süreniz başladı!

Kafa karıştırıcı zeka testi: 47 saniyede 20 farkı bulabilen neredeyse yok!Kafa karıştırıcı zeka testi: 47 saniyede 20 farkı bulabilen neredeyse yok!

Optik illüzyonlar aslında, gözlem becerinizi ve durumsal farkındalığınızı test etmektedir. Bu tür testleri ne kadar çok çözerseniz gözlem yeteneğinizde o kadar artacaktır. Peki gizlenmiş fili bulabildiniz mi?

Yalnızca dâhilerin çözdüğü zeka testi: Gizli örümceği 5 saniyede bul!Yalnızca dâhilerin çözdüğü zeka testi: Gizli örümceği 5 saniyede bul!

Herkesin çözemediği zeka testi: İnsanların sadece %2'si bulabiliyor!Herkesin çözemediği zeka testi: İnsanların sadece %2'si bulabiliyor!

FİLİ BULABİLDİNİZ Mİ?

Eğer fili bulabildiyseniz gerçekten keskin bir gözlem beceriniz var. Tebrikler, fili 5 saniyede gören %2 insan arasında siz de varsınız! Göremeyenlere filin yerini gösterelim.

İŞTE RESİMDEKİ GİZLENMİŞ FİL!

Resimde saklanan fil, bankta oturan yaşlı teyzenin yanındaki küçük ağacın içine gizlenmiş durumdadır. Hortumunu, kulaklarını ve karnını dikkatli baktığınızda fark edebilirsiniz.

Hayalinizdeki ev, kişiliğinizi yansıtıyor! Seçtiğiniz ev kişiliğiniz hakkında ne diyor?Hayalinizdeki ev, kişiliğinizi yansıtıyor! Seçtiğiniz ev kişiliğiniz hakkında ne diyor?

Dikkat gerektiren zeka testi: 5 saniyede bulabilecek kadar kendinize güveniyor musunuz?Dikkat gerektiren zeka testi: 5 saniyede bulabilecek kadar kendinize güveniyor musunuz?

Nur Saydan Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Nur Saydan
YORUMLAR 15
 • Misafir 6 gün önce Şikayet Et
  Resimle ilgili bende birşey sorayım cevabı bir haftada bulan dahi resimdeki enbuyuk karınca nın ağzında taşıdığı şey nedir
  Cevapla
 • Misafir 6 gün önce Şikayet Et
  bütün yorumları okudum hala bulamadım şakamîsız sız agacın ustunde olsa olsa maymun olur
  Cevapla
 • Nermin 1 ay önce Şikayet Et
  Yok artık. Ağacın içinde oturuyor zaar.
  Cevapla
 • gördüm 1 ay önce Şikayet Et
  gördüm ama filden çok fareye benzetince fark edemedim tabii
  Cevapla
 • Mns 1 ay önce Şikayet Et
  Resimi biraz daha küçük yapsaydınız bulurduk.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Boş randevu insanların hayatlarıyla oynuyor: Uzman isimden dikkati çeken uyarı
Nevşin ağlamaklı oldu, 'muhalefet' itirafı geldi! 'Bu kadar mı olur' deyip ümidini kesti!