Dikkat gerektiren zeka testi: 5 saniyede bulabilecek kadar kendinize güveniyor musunuz?

Zeka testleri yaparak eğlenceli ve yararlı vakit geçirebilirsiniz. Farklı yönden bakabilen, yüksek IQ'ya sahip bireylerin yapabileceği bir zeka testi ile karşınızdayız. Hazırlanan görselde iki kadın su taşıyor. Peki hangisi eve daha fazla su götürebilecek? Cevabı bulmak için 5 saniyeniz var!

Dikkat gerektiren zeka testi: 5 saniyede bulabilecek kadar kendinize güveniyor musunuz?
Dikkat gerektiren zeka testi: 5 saniyede bulabilecek kadar kendinize güveniyor musunuz?
GİRİŞ 25.11.2022 14:37 GÜNCELLEME 25.11.2022 14:37
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Sadece yüksek IQ'ya sahip insanların doğru cevap verdiği zeka testinde iki kadın vardır. Ellerinde kova olan kadınlardan bir tanesi evine daha fazla su ile dönecektir. Hazırlanan bu testin cevabını bulabilecek misiniz? Kendine güvenen testi yapsın! O zaman süreniz başladı.

5 SANİYEDE CEVABI BULABİLECEK MİSİNİZ?

Hazırlanan zeka testinde verdiğiniz cevabı neye göre verdiğiniz, nasıl bir  yoldan gittiğiniz çok önemlidir. Zeka seviyenizi test etmek için yardımcı olacak bu test aynı zamanda eğlenmenizi de sağlayacaktır. Bulmacayı çözmeye çalışırken problem tarama yapmalı ve mantıksal akıl yürütme becerinizi kullanmalısınız.

Zeka testi: Resimdeki gizli kraliçeyi sadece dâhiler 9 saniyede bulabiliyor!Zeka testi: Resimdeki gizli kraliçeyi sadece dâhiler 9 saniyede bulabiliyor!

ÇÖZÜMÜ BULURKEN HANGİ YOLDAN İLERLEDİĞİNİZ ÖNEMLİ

Zeka oyunları, hem eğlenirken düşünme hızınızı geliştirecek, hem de akıl yürütme kabiliyetinizi güçlendirecek. Bunların yanı sıra eğlenmeniz de işi daha keyifli bir hale getirecek. Çözüme ulaşmak için farklı düşünme yollarından ilerlemelisiniz. Çünkü çözümü hemen fark edemeyebilirsiniz. Bu sebeple hangi kadının daha fazla su taşıyacağını bulurken doğru yoldan ilerlemelisiniz.

Zeka testi: Dikkatinizi ölçmeye var mısınız? 15 saniyede 10 farkı bulun!Zeka testi: Dikkatinizi ölçmeye var mısınız? 15 saniyede 10 farkı bulun!

CEVABI BULABİLDİNİZ Mİ?

Bu zeka testinde iki kadından hangisinin daha fazla su götüreceğine karar vermelisiniz. Hazırlanan görselde iki kadın su taşıyor olarak görünmektedir. Kadınlar nehirden ya da çeşmeden doldurdukları kovalar ile evlerinin yolunu tutmuş gidiyorlar. Ama bir tanesinin eve daha çok su götüreceği detayını unutmamak gerekiyor. İşte süreniz doldu! Peki cevabı bulabildiniz mi?

Kişilik testi: Resme baktığınızda ilk ne gördünüz? Anlamını öğrenince çok şaşıracaksınız!Kişilik testi: Resme baktığınızda ilk ne gördünüz? Anlamını öğrenince çok şaşıracaksınız!

İŞTE TESTİN CEVABI!

Dikkatli bakışları ve yüksek farkındalığı olan insanlar tarafından cevabın hemen bulunduğunu biliyoruz. Bulamayan insanlar için cevabı söylüyoruz.
Resimdeki kadınların kovalarına dikkatli bakarsanız bir kovanın tahtadan diğerinin ise çelikten yapıldığını göreceksiniz. Arkadaki kadının kovaları daha küçük ve çelikten yapılırken öndeki kadının kovaları daha büyük ve tahtadan yapılmıştır. Ama buna rağmen öndeki kadının kovalarından biri su sızdırıyor. Yani o kova eve varana kadar büyük ihtimalle boşalacak. Bu sebeple arkadaki kadın evine daha fazla su götürecek.

Peki siz testi doğru olarak çözebildiniz mi? Cevabını yorumlara yazın.

Herkesin çözemediği zeka testi: İnsanların sadece %2'si bulabiliyor!Herkesin çözemediği zeka testi: İnsanların sadece %2'si bulabiliyor!

Sayılı insanın çözdüğü zeka testi: Mantarların arasındaki fareyi sadece yüksek IQ'ya sahip kişiler görebiliyor!Sayılı insanın çözdüğü zeka testi: Mantarların arasındaki fareyi sadece yüksek IQ'ya sahip kişiler görebiliyor!

Nur Saydan Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Nur Saydan
YORUMLAR 19
 • Selim 6 gün önce Şikayet Et
  Bakar bakmaz anladım
  Cevapla
 • Ali berat Ateş 3 gün önce Şikayet Et
  Bende
  Cevapla
 • Sarımazılı 2 hafta önce Şikayet Et
  Cevabım doğruydu ama benim düşüncem şöyleydi, ikinci kadın kovaları iki onuruyla, birincisi ise tek omuzla taşıyor ve mantıken iki omuzla tasidigin zaman ağırlık iki omuza eşit bir şekilde dağılıyor ve böylece tek omuzdan daha az yorulacak, böylece daha çok su taşıyacak
  Cevapla
 • Sevgi 2 hafta önce Şikayet Et
  Çözümüm doğru çıktı sadece gözlemim sizinkinden farklı arkadaki kadının daha fazla su taşımasının sebebi doğru yöntemle dengeli bı sekilde suyu taşımasıydı
  Cevapla
 • Zeynep 2 hafta önce Şikayet Et
  tabiki arkadaki kadın öndeki kadının bir ayağı yok nasıl taşıyacak tek ayakla
  Cevapla
 • Öğretmen 2 hafta önce Şikayet Et
  Bu mu zekâ sorusu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Uğur Dündar'a canlı yayında açık açık soruldu! Cumhurbaşkanı adayın kim?
Mehmet Acet yazdı: 6’lı masanın yeni anayasa önerisindeki çelişkiler