Dikkat gerektiren zeka testi: 21 saniyede 10 farkı bul!

Zeka testleri insan beynin pratik düşünmesini ve farklı algılamasına yardım eder. Farkı bul türündeki birbirine benzer iki görüntüde toplam 10 fark bulunmaktadır. Bu farkları 21 saniyede bulmak ise tahmin edildiğinden daha zor! O zaman meydan okuma başlıyor. Dikkat gerektiren zeka testi: 21 saniyede 10 farkı bul!

Dikkat gerektiren zeka testi: 21 saniyede 10 farkı bul!
Dikkat gerektiren zeka testi: 21 saniyede 10 farkı bul!
GİRİŞ 23.11.2022 09:24 GÜNCELLEME 23.11.2022 09:24

Zeka seviyenizi ve gözlem becerinizi deneyebileceğiniz bir zeka testi hazırladık. İnternette beyin jimnastiği yapacağınız birçok etkinlik bulunmaktadır. Bu test de hem zevkli vakit geçireniz hem de pratik yapmanızı sağlayacak. Peki 21 saniyede 10 farkı bulabilecek misiniz? O zaman süre başladı!

ZEKA TESTLERİ HER YAŞA UYGUN

Zeka testi çözmenin iyi yanlarından bir tanesi hem bireysel hem de grupla denenebiliyor olmasıdır. Bireysel olarak yaptığınızda gözlemlemenizi ölçebileceksiniz. Grup olarak oynandığında ise kimin daha hızlı bulduğunu bilerek keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Büyük küçük her yaştan bireyle zeka testi yaparak gözlem becerinizi artırmaya yardım edebilirsiniz.

RESİMDEKİ 10 FARKI BUL

Yukarıdaki görselde kirpi, baykuş, ceylan, yılan ve tilki bulunmaktadır. Hazırlanan çizimde çeşitli hayvanların ormanda oldukları görünmektedir. Ayrıca görselde hayvanların dışında çiçekler ve yapraklar da bulunuyor.

'Bendeki konsantrasyon keskin nişancılarda yok' diyenler için zeka testi: 13 saniyede yedi kalbi bulabilen şahin gözlüdür!'Bendeki konsantrasyon keskin nişancılarda yok' diyenler için zeka testi: 13 saniyede yedi kalbi bulabilen şahin gözlüdür!

KONSANTRASYONUNUZU TOPLAYIN

Ceylan ve tikli yerdeyken baykuş ve yılan da ağaçta bulunmaktadır. Bu testi çözebilmeniz için iki görüntüyü iyice incelemeniz ve aralarındaki farkları tespit etmeniz gerekmektedir. Hadi, konsantrasyonunuzu toplayın ve farklılıkları bulun! Sürenin sonuna geliyoruz.

SÜRE BİTTİ, KAÇ FARK BULDUNUZ?

Evet, 21 saniye geçti ve testi yapmak için verilen sürenin sonuna geldik. Eğer görseller arasındaki 10 farkı 21 saniyede bulduysanız gerçekten çok dikkatlisiniz! Farklılıkların hepsini göremeyenler için cevabı bırakıyoruz. 
Peki siz kaç fark buldunuz? Cevabı yorumlarda yazmayı unutmayın!

Zeka testi: Bir tavşanın ikizi yok! 'Dikkatliyim' diyenlerin bile bulamadığı testi yapabilecek misiniz?Zeka testi: Bir tavşanın ikizi yok! "Dikkatliyim" diyenlerin bile bulamadığı testi yapabilecek misiniz?

Nur Saydan Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Nur Saydan
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Batı'da 6'lı masa hüsranı... Son toplantı iyice gün yüzüne çıkardı
Kökünü Kurutma Operasyonu... Bakan Soylu: 117 kişi gözaltında