Zeka testindeki gizli ayıyı 5 saniyede bulabilecek kadar keskin gözlü müsünüz? Başarılı olup olmadığınızı görme vakti geldi!

Zeka testi görselinde gizli bir ayı vardır. Bu ayıyı bulmanız için 5 saniye süre verilmiştir. Testin sonunda avcı kadar keskin gözlü olup olmadığınızı anlaşılacak. Peki IQ testini çözebileceğinize inanıyor musunuz? İşte akıl yorucu zeka testi!

Zeka testindeki gizli ayıyı 5 saniyede bulabilecek kadar keskin gözlü müsünüz? Başarılı olup olmadığınızı görme vakti geldi!
Zeka testindeki gizli ayıyı 5 saniyede bulabilecek kadar keskin gözlü müsünüz? Başarılı olup olmadığınızı görme vakti geldi!
GİRİŞ 24.06.2023 09:20 GÜNCELLEME 24.06.2023 09:21
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Zeka testi türlerinden olan optik illüzyonda beynin algılamasını zorlaştırmak için çeşitli renk, desen ve şekiller kullanılır. Beyni orada bulmaya çalıştığı şeyi fark etmemesi için özel olarak tasarlanan optik illüzyonlar, algılama sistemini zorlamaktadır. Bu zeka testinde sizden resimdeki gizli ayıyı 5 saniyede bulmanız beklenmektedir. Hazırsanız, süreniz başladı.

ZEKA TESTİNDEKİ GİZLİ AYIYI BUL

Zeka testinde aslında göz önünde olan ama algılamayı zorlaştıracak şekilde gizlenen ayıyı fark etmeniz gerekmektedir. Hazırlanan resimde ormanda bir avcının çömelmiş ve nişan almış şekilde olduğu görünmektedir.  Peki gizli ayı nerede?

IQ TESTİ İÇİN 5 SANİYE SÜRENİZ VAR

Buradaki gizli ayıyı ilk bakışta bulmanız oldukça zordur. Ormanda saklı olan ayıyı fark etmeniz için 5 saniye süreniz vardır. Pratik zekalı ve ileri görüşlüyseniz kolaylıkla zeka testinde başarıya ulaşacaksınız. Ama 5 saniye süreniz olduğunu unutmayın.

FARKLI BAKMALISINIZ

Sürenin hızla akıp gittiğini unutmamalısınız. Başarı sağlamak için farklı bakmalı ve değişlik açılardan düşünmelisiniz. Çünkü bazen her şey göründüğü gibi olmamaktadır. Bakış açınızı ne kadar değiştirebilirsiniz?

Son 3...

2...

1...

Keskin gözlüler için zeka testi: 11 saniyede antilobu, yarasayı, flamingoyu ve tilkiyi bulmanız gerekiyor!Keskin gözlüler için zeka testi: 11 saniyede antilobu, yarasayı, flamingoyu ve tilkiyi bulmanız gerekiyor!

CEVABI KİMLER BULDU?

Verilen sürenin sonuna geldik. 5 saniyede gizli ayıyı görenleri tebrik ederiz. Oldukça kıvrak bir zekaya  sahipsiniz. Göremeyenler için cevap görselini yukarıya bırakıyoruz. Daha fazla zeka testi çözerek kendinizi geliştirmelisiniz.

Peki siz kaç saniyede ayıyı görebildiniz veya görebildiniz mi? Yorumlara yazarak bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yüksek IQ gerektiren zeka testi: Sadece dâhiler 15 saniyede 3 hamlede pastayı 8 parçaya bölüyor!Yüksek IQ gerektiren zeka testi: Sadece dâhiler 15 saniyede 3 hamlede pastayı 8 parçaya bölüyor!

Nur Saydan Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Nur Saydan
YORUMLAR 7
 • mmed 11 ay önce Şikayet Et
  ayıyı düz yapıp adamı amuda kalkmış gösterseniz mantıklı olurdu
  Cevapla
 • Ruhi 11 ay önce Şikayet Et
  Ters duran ayı normal hayatta mümkün olmadığı için kimse zekasında ya da keskinliğinde sorun aramasın.
  Cevapla
 • kırkbir 11 ay önce Şikayet Et
  3 saniye de fark ettim
  Cevapla
 • atma birader 11 ay önce Şikayet Et
  atıyorsun
  Cevapla
 • Fatih 11 ay önce Şikayet Et
  3 saniyede farkettiysen bence zeki değil anormal bir insansın. Bir psikiyatriste git bence...
  Cevapla
 • Selim 11 ay önce Şikayet Et
  bir kurnazlık olduğunu fark ettim. Tersten bakınca görünüyormuş.
  Cevapla
 • hhüseyin 11 ay önce Şikayet Et
  Hadi be öyle ayı mı olur?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP’li belediyenin sosyal tesislerde içki satış kararıyla ilgili AK Parti’den kritik karar
Arda Güler tarihe geçen golünü ilk kez izledi! İşte gol anında verdiği o tepki...