Blair'in baldızı neden Müslüman oldu?

İngiltere, eski başbakanı Tony Blair'in önceki gün İslam'ı seçen baldızı Lauren Booth'u konuşuyor.. 'Ben İslam'ı değil, İslam beni seçti' diyen Booth neden Müslüman olduğunu Cüneyt Özdemir'e anlattı.

GİRİŞ 26.10.2010 01:00 GÜNCELLEME 26.10.2010 01:00
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

İngiltere eski başbakanı Tony Blair'in gazeteci baldızı Lauren Booth, geçtiğimiz günlerde Müslüman olduğunu açıklamıştı. CNN TÜRK'te Cüneyt Özdemir'in sunduğu 5N1K programına katılan Lauren Booth, neden Müslüman olduğunu açıkladı.

İslam'ın Gazze'deki duruşuna hayran kaldığını söyleyen Booth, "ellerinde hiçbirşeyleri yok, sadece inançları var, ayrıca Ortadoğu gezisi sırasında İslam'ın insanlarını tanıdım, hayran kaldım" diyerek Müslüman olma gerekçesini böyle açıkladı.

YORUMLAR 27
 • Tarık bi 2 yıl önce Şikayet Et
  Maide süresi 54 Kovulmuş şeytandan ALLAH ÜTEALA sığınırım Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse bilsin ki, Allah yakında öyle bir toplum getirir ki, O onları sever, onlar da O'nu severler. O toplum mü'minlere karşı alçak gönüllü, Allah'tan gelen gerçekleri örtbas edenlere karşı, onurlu ve şiddetlidirler. Allah yolunda cihad ederler, hiçbir kınayanın kınamasından korkmazlar. Bu Allah'ın bir lütfudur, onu dilediğine verir. Allah lütfunda sınırsız olup, herşeyi bilendir. Allah sözün doğrusunu söyledi." de." (Âl-i İmran, 95)
  Cevapla
 • mert mert 10 yıl önce Şikayet Et
  toni de müslim. altı sene önce kendi azından kuranı 3 defa okudunu duymuştum.kesin müslümandır.
  Cevapla
 • ali yazar 10 yıl önce Şikayet Et
  seviyesiz zihniyet. elin ingilizi islamı seçiyor türkiyedede islamla dalga geçmeye yarış yapıyolar...hangi cemaattenmişsin diye dalga geçmişler güya cemmate küçük beyniyle laf atıyor .siz kimsinizde cemaat yada din hakkkında konuşuyosunuz otorite oldunuzda haberimiz mi yok??ben olsam dünyadaki zavallı durumunuza acırdım.çünkü toprak olup gideceğinize inanıyorsunuz bundan daha aşağılık bir düşünce olabilirmi önce kendinizle dalga geçin ...
  Cevapla
 • Barbaros Yılmaz 10 yıl önce Şikayet Et
  Şimdi bu Lady Müslüman oldu ya. Madem Müslüman oldu.Müslüman kadınlar Kafirlerle evlenemez.Şiilikte de öyle mi bilmiyorum ama boşanmayı,gidip Blair ve İngiliz politikaları hakkında kardeşinden öğrendiği kritik bilgileri Müslümanlara verip Müslümanların savaşta kazanç sağlamasına dönük faaliyetleri yürütür mü?Malum.Bu Lady Irakta pikniğe çıkmadı.İngilizlerin İşgal ettiği topraklarda gözlemlerde bulunmuş!Samimiyse Iraka gitsin!Bir ingiliz tankının önüne dikilip Rachel Corrie tavrı sergilesin!Acayip ses getirir he!O zaman helal derim!
  Cevapla
 • Barbaros Yılmaz 10 yıl önce Şikayet Et
  Müslüman olmuş,Şii olmuş:dd. İhtida olayları şiilikten ziyade sünnilikte gerçekleşen bir olaydı.Ortada bir şia reklamı var sanırım!Ne alaka diyenlere de bu olayla Kemal Kiliçdaroğlunun İRAN TİPİ ÖRTÜNME ÖNERİSİni paralel düşünsün derim:)Andiregandi bile İran İslamını öneriyor!Resül SAVden birçok örnek var.Hayberde Esved Müslüman olmuş,kılıcı alıp savaşa gitmiş,şehid olmuş.Kadisiyede de hristiyan komutan aynısını yapıyor.Hendek savaşında yeni Müslüman olmuş sahabe gidiyor müşriklerle yahudileri birbirine düşürüyor!ÇÜNKÜ SAVAŞ HİLEDİR!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hamas harekete geçti, İsrail yaşadığı korkuyu dile getirdi
Netanyahu'nun oğlundan Erdoğan'ın Filistin paylaşımına hadsiz cevap ve çağrı