Gölet çevresinde oynayan çocuklar kayboldu

Niğde'de Altunhisar baraj göleti yakınlarında oynayan çocuklar kayboldu.

Gölet çevresinde oynayan çocuklar kayboldu
Gölet çevresinde oynayan çocuklar kayboldu
GİRİŞ 17.06.2013 04:18 GÜNCELLEME 17.06.2013 05:26

Altunhisar ilçesi Yeşilyurt kasabası Altunhisar baraj göleti çevresinde oyun oynayan Saygı Sarı (8) ve Nazlıcan Arı'dan (11) haber alınamaması üzerine aileleri durumu emniyet ekiplerine bildirdi. Akşam saatlerinde başlayan arama çalışmalarından sonuç alınamadı.

Kayıp çocukların bulunması için baraj göletinde yapılan çalışmalara, İl Afet Arama Kurtarma Ekibi (AFAD) İl Jandarma Komutanlığına bağlı arama kurtarma ekipleri ve Ulusal Arama Kurtarma Ekipleri (UMKE) su altı arama kurtarma dalgıçları katıldı.

Kayıp çocukların giysilerinden yola çıkılarak gölet çevresinde yapılan çalışmalara arama kurtarma köpeği Aza ile iz takip köpeği Harbi de eşlik etti.

Olay yerine gelen Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocukların bulunması için ekiplerin çalışmalarına aralıksız devam ettiğini belirterek, gelecek güzel haber için umutla beklediklerini kaydetti.

Bu arada jandarma ekiplerinin vatandaşların gölete girmemesi için güvenlik önlemleri aldığı görüldü.

Gölet ve çevresinde yaklaşık 5 saat süren çalışmaların sonuç vermemesi üzerine çalışmalara ara verildi. Kayıp çocukların bulunması için sabah saatlerinde aramaya devam edileceği öğrenildi.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Emekliler dikkat! 1 ay kaldı, 2500 TL ödeme...
İran'ın Karantina inadı!