Trump'ı çıldırtan soru! Tepkisi sert oldu!

ABD başkanı Donald Trump, kendisine antisemitizm ile nasıl mücadele edeceğini soran gazeteciye 'yalancı' diyerek yerine oturttu.

Trump'ı çıldırtan soru! Tepkisi sert oldu!
Trump'ı çıldırtan soru! Tepkisi sert oldu!
GİRİŞ 17.02.2017 11:54 GÜNCELLEME 17.02.2017 11:56

Perşembe günü Beyaz Saray'da yaptığı konuşmanın sonuna doğru, kendisine antisemitizm ile ilgili soru soran Yahudi gazeteciyi tersleyen ABD başkanı Donald Trump, gazeteciyi susturarak yerine oturttu.

YAHUDİ TORUNLARIN VAR!

Yahudi dergisi Ami'nin muhabirlerinden olduğunu söyleyen Jake Turx, ABD başkanı Trump'ın yaptığı konuşmanın sonuna doğru söz isteyerek, "Sayın Trump, sizin ve politikalarınızın hiç bir şekilde antisemitizme destek verdiğini düşünmüyorum. Hatta yahudi torunlarınız da var" diyerek söze başladı. Konuşmasının devamında ABD başkanı Donald Trump'ın göreve geldiği günden sonra, Amerika'da, Yahudilere karşı yapılan saldırılarda artış olduğunu vurgulayan Yahudi gazeteci, geçtiğimiz ay Amerika genelindeki Yahudi merkezlerine yapılan onlarca saldırıyı hatırlatarak, antisemitizme karşı nasıl bir önlem alacağını sorunca ABD başkanı Trump sinirlenerek, gazeteciyi yerine oturttu. 

YALANCILIKLA SUÇLADI

Gazeteciye hitaben "Bu soru asla normal ve ahlaki bir soru değildir. Senin hayatında görebileceğin, antisemitizm ve ırkçılığa en fazla karşı koyan kişi benim" diyerek, gazeteciyi yalancılıkla suçladı.

Trump" İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun benim hakkımda ne dediğini hatırlıyorsunuzdur. Sayın Netanyahu, beni uzun süredir tanıdığını ve bana güvendiğini söylemişti. Bana hakaret etmeden iyice düşünün" diyerek Yahudi gazetecinin tekrar söz almasına mani oldu.

AKİT

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ekmeleddin İhsanoğlu kime oy vereceğini açıkladı!
İngiliz Guardian'dan Erdoğan'a alçak sözler