Trump tweet atarken uyuyakaldı

Trump'ın geceyarısı attığı ve esrarengiz şekilde yarım kalan tweet gün boyunca sosyal medyada ilgi odağı oldu. Yarım kalan tweetteki 'covfefe' kelimesi ise halen tartışılıyor.

 • GİRİŞ31.05.2017 20:00
 • GÜNCELLEME31.05.2017 20:05
Trump tweet atarken uyuyakaldı

ABD Başkanı Donald Trump'ın geceyarısı attığı ve "covfefe" kelimesiyle yarım kalan bir Twitter paylaşımı, Amerikan kamuoyunda ve sosyal medyada günün en çok konuşulan konuları arasında yer aldı.

GECE YARISI YARIM TWEET ATTI

Yoğun Twitter kullanımı sebebiyle zaman zaman eleştiri toplayan Trump'ın geceyarısı yaptığı bir paylaşım, Trump-Twitter ilişkisini bir kez daha ülke gündemine taşıdı.

COVFEFE KELİMESİ İLGİ ÇEKTİ

"Medyadaki sürekli olumsuz haberlere rağmen covfefe" şeklindeki paylaşımı kısa sürede 100 binden fazla etkileşim alan Trump, yazım hatası sonucunda ortaya çıkan "covfefe" kelimesiyle sosyal medyada büyük ilgi çekti.

TT OLDU

Twitter'da ve diğer sosyal medya uygulamalarında binlerce kişi "covfefe" kelimesinin anlamına ilişkin tahminlerde bulunmaya ve Trump'ın yarım kalan paylaşımına ilişkin yorumlar yapmaya başlayınca konu sosyal medyada "trend topic" oldu.

TRUMP YARIM TWEETİ SABAH ERKEN SAATLERDE SİLDİ

Sabah erken saatlerde söz konusu paylaşımını silen Trump, hemen ardından "Bakalım kim covfefe'nin gerçek anlamını çözebilecek? Tadını çıkarın." şeklinde yeni bir paylaşımda bulundu.

Bu paylaşımı da kısa sürede 150 binden fazla etkileşim alan Trump'ın konuyla ilgili yeni bir paylaşımda bulunup bulunmayacağı tartışması başladı. Twitter'daki kullanıcılar bir yandan kelimenin anlamına ilişkin tahminlerine devam ederken, diğer yandan da Trump'tan covfefe'nin anlamına ilişkin bir açıklama beklediklerini dile getiriyor.

Seçim kampanyası döneminden bu yana ana akım Amerikan medyası ile arasında sorunlar olan Trump, "Amerikan halkına doğrudan ulaşabilmek için sosyal medyayı kullandığını" birçok kez dile getirmişti.

KAYNAKAA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar4

 • İsmail 8 ay önce Şikayet Et
  "coffee" yani "kahve" yazmak istemiş , neyini tartışıyorsunuz.
  Cevapla
 • pancar motor 8 ay önce Şikayet Et
  bu adam var ya dünyayı yakacak
  Cevapla
 • pancar motor 8 ay önce Şikayet Et
  bu adam var ya dünyayı yakacak
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • levent 8 ay önce Şikayet Et
  anlamadığım neden bu adamı sürekli takip ediyoz Allah aşkına benim için hiçbir haber niteliği yok ajansı ayaklar altına almayalım yetkililer...
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat