Botoks yaptıranlara kötü haber

Yüzdeki kırışıklıkları engellemek için 2000’lerin başında botoks yaptıranların rahatsızlıkları ve ağrıları yeni ortaya çıkıyor, dolguları çıkarmak da işe yaramıyor.

 • GİRİŞ08.01.2012 17:16
 • GÜNCELLEME08.01.2012 17:16
Botoks yaptıranlara kötü haber

Botoks ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. İngiliz uzmanlar, botoks yaptıranlarda 10 yıl sonra ağrı ile enfeksiyon görüleceğini ve yapılan dolguları çıkarmanın da işe yaramayacağını açıkladı.

İngiltere’nin saygın gazetelerinden The Times, yüzde oluşan kırışıklıkları engellemek için yapılan estetik operasyonlar ve dolguların insan sağlığını olumsuz etkilediğini öne sürdü. Ülkede yapılan incelemeleri ele alan gazete birçok estetik cerrah ve güzellik merkezinin zararlı dolgu malzemeleri kullandığını yazdı. Uzmanlara göre botoksun yan etkileri yaklaşık 10 yıl sonra ortaya çıkıyor. Yan etkiler arasında enfeksiyon ve ağrılar da yer alıyor. Plastik cerrahi uzmanı Barry Jones “Kalıcı dolgular uzun vadede vücuda zarar veriyor. Enfeksiyonlara sebep oluyor ve kişiyi rahatsız ediyor. Eğer bu dolguları çıkartmak için bıçak altına yatarsanız durumu iyileştiremezsiniz. Aksine, sağlığınızı daha da kötüleştirirsiniz. Bu soruna ne yazık ki henüz bir cevap yok” dedi.

Uzmanlar 2000’lerin başında botoks kullanan insanların rahatsızlıklarının bu günlerde ortaya çıktığını açıklarken, “Her yıl on binlerce insan bilmeden pratisyen hekimler tarafından estetik ameliyata alınıyor“ yorumunda bulundu. Yetkililer kalıcı dolgu malzemelerinden uzak durulması gerektiğini kaydetti.

KAYNAKVATAN

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar2

 • YaŞaM_ 6 yıl önce Şikayet Et
  ... ne yaparsanız yapın yaşlanacaksınız (ömrünüz varsa)bari fuzuli masraf etmeyin .her yaşın güzelliğini yaşayın abartmayın
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • mevhibe inal 6 yıl önce Şikayet Et
  Şok iddia!. Silikonlar, botokslar, estetik operasyonlar sanki hep çok başarılı gibi gösteriliyor. Vücuda, sağlığa zarar verenler gösterilse, korkar insanlar. Ördek ağızlar, şaşkın kaşlar, abartılı elmacık kemikleri normal gözükmüyor. En kötüsü tüketim ekonomisinde insanların beyninin yıkanması, reklamlara kanıp elindeki 3 kuruşu güzelleşeceğim diye bu işlere yatıran gençler..
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat