Ronaldo evet derse FIFA yandı!..

FIFA 18'in kapağında yer alan Cristiano Ronaldo, Real Madrid'den başka bir kulübe giderse, Electronic Arts oyunla ilgili mâliyetli değişiklikler yapmak zorunda kalacak,

 • GİRİŞ19.06.2017 09:48
 • GÜNCELLEME19.06.2017 12:02
Ronaldo evet derse FIFA yandı!..

Real Madrid'den ayrılma kararının "geri döndürülemez" olduğunu söyleyen Cristiano Ronaldo, Electronic Arts'ın pazarlama ekibini zora sokmuş durumda.

Geçen haftaki E3 adlı oyun fuarında yeni oyunu FIFA 18'i tanıtan şirketin reklamlarının büyük bölümü Ronaldo'lu. Oyuncunun takım değiştirmesi hâlinde, Real Madrid formasıyla göründüğü tüm tanıtım görselleri, reklamlar ve videolar boşa gidecek ve yenilerinin hazırlanması gerekecek.

Bir yandan Pro Evolution Soccer (PES) ile futbol oyunları pazarında ciddi bir rekabet içindeki şirket için bu ciddi bir yatırım anlamına geliyor ve oyunun kâr zarar dengesini etkiliyor.

29 eylülde piyasaya çıkacak olan oyun, 5 Haziran'daki ilk videosunun çıkmasından bu yana ciddi bir tanıtım kampanyasına sahip.

Şirketin transfer durumunda yapacağı en zorlu değişiklik ise oyun kutuları olacak. Kutuların üç ay içinde raflarda olması bekleniyor.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar2

 • Yusuf D. 8 ay önce Şikayet Et
  EA için ne kadar üzüldüm bir bilseniz,yardım edelim..hoop beyler eller cebe.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • adam 8 ay önce Şikayet Et
  şu an fifa 16 (playstation 4) oyunum var. Türkçe menü. Ne zaman Türkçe Spiker çıkarsa o zaman fifa xx alacağım.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat