Trump çılgına döndü: Halletmemiz lazım!

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u kastederek, "Roket adam çok daha önce Clinton ve Obama tarafından ele alınması gereken bir konuydu" dedi.

Trump çılgına döndü: Halletmemiz lazım!
Trump çılgına döndü: Halletmemiz lazım!
GİRİŞ 23.09.2017 06:14 GÜNCELLEME 23.09.2017 06:18

ABD Başkanı Donald Trump, Yıllar önce ele alınmalıydı ama alınmadı. Şimdi ben bu konuyla ilgileniyorum çünkü bunu halletmemiz lazım." dedi.

ABD'nin Alabama eyaletinde Cumhuriyetçi seçmenlerle mitingde bir araya gelen Trump, iç ve dış politikayla ilgili birçok konuda değerlendirmeler yaptı.

Kuzey Kore ile ilgili sert açıklamalarını sürdüren Trump, bu konunun yıllar önce ele alınması ve nükleer denemelerle ilgili tehditlerin önceden engellenmesi gerektiğini söyledi.

"Demokratlar gerekli adımları atmadı"

Kim Jong-un'u kastederek sözlerine devam eden Trump, "Roket adam çok daha önce Clinton ve Obama tarafından ele alınması gereken bir konuydu. Yıllar önce ele alınmalıydı ama alınmadı. Şimdi ben bu konuyla ilgileniyorum çünkü bunu halletmemiz lazım." ifadelerini kullandı.

Trump, Demokratların Kuzey Kore konusunda gerekli adımları atmadığını savundu.

Kuzey Kore'yle ilgili sorunu çözmeleri gerektiği vurgusunu yapan Trump, "Başka seçeneğimiz yok. Belki bazı adımlar işe yarar, belki de yaramaz. Ben kişisel olarak işe yarayacağından emin değilim ancak ne olursa olsun, güvende olduğunuzu söyleyebilirim." diye konuştu.

"Obamacare mutlaka değişecek"

Öte yandan Trump, "Obamacare" olarak bilinen sağlık sigortası yasasının değiştirilmesiyle ilgili süreçte "hayır" oyu kullanacağını açıklayan Arizona Senatörü Cumhuriyetçi John McCain'e yüklendi. Trump, "Bu Obamacare mutlaka değiştirilecek. Buna 'hayır' demek, dürüstçe söylemek gerekirse korkunç." değerlendirmesinde bulundu.

ETİKETLER
Kim Jong un
YAZDIR
YORUMLAR 17
 • Sulhi 9 ay önce Şikayet Et
  Millete dinsiz imansız demeyelim, imanımızı çok çalışarak yükseltelim de bu gibilerin esâmesi okunmasın.
  Cevapla
 • havuç 9 ay önce Şikayet Et
  dinsizin hakkıbdan imansız gerek...
  Cevapla
 • Trumpet 9 ay önce Şikayet Et
  e Bush babanız yapsaydı, ona niye kızmıyorsun. Öyle laf olsun diye konuşuyor. Hadi bir şeyler yap. 5 tane devletsiniz bölgede yapsana.
  Cevapla
 • Seyit Çoban 9 ay önce Şikayet Et
  Ya v bir şeyi de araştırarak yorum yapın be kardeşim... O adamın döneminde bu roket man mi var mı?
  Cevapla
 • Gamze 9 ay önce Şikayet Et
  Şov yapmaya gerek yok biriniz birinizi halledin..... biz de geride kallanı hallederiz dünya barışına katkımız olur.
  Cevapla
 • Mehmet 9 ay önce Şikayet Et
  Hepiniz sende dail kafayı ortadoguyla bozdunuz bütün çalışmalarını ortadoguya yogunlaştırdız çünkü sizi başkanlar degil israil gibi küçük bir şehir yönetiyor kendi çöplügünde kendinide sizide bogucak İNŞAALLAH
  Cevapla
 • H.K. 9 ay önce Şikayet Et
  o senin husnu kuruntun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
F.Bahçe'de son 10 yılın en değersiz kadrosu!
Banka raporları geldi! Dudak uçuklatan servet