Türkmenler kararını verdi!

Irak'ta 12 Mayıs'ta yapılacak olan genel ve yerel seçimler için Irak Türkmenleri, birleşerek güçlü bir koalisyonla katılacaklarını açıkladı.

Türkmenler kararını verdi!
Türkmenler kararını verdi!
GİRİŞ 13.01.2018 04:30 GÜNCELLEME 13.01.2018 04:31
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Irak Türkmenleri, mayıs ayında gerçekleştirilecek genel ve yerel seçimlere "Irak Türkmenleri Cephesi" adlı koalisyon çatısı altında güç birliği yaparak katılma kararı aldı.

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Erşet Salihi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Koalisyona ITC, Milliyetçi Türkmen Hareketi Partisi, Türkmeneli Partisi, Türkmen Karar Partisi, İslami Türkmen Vefa Hareketi Partisi ve Irak Türkmen İslami Partisi katılacak." dedi.

Söz konusu partilerin yanı sıra Bedir Örgütüne bağlı Türkmen adaylar ile bazı bağımsız adayların da koalisyonda yer alacağını belirten Salihi, Türkmenlerin hak ve hukukunu garantiye almak için güçlü bir koalisyonla seçimlere girmek için çalışmalarının sürdüğünü sözlerine ekledi.

Irak Bakanlar Kurulu, genel ve yerel seçimlerin 12 Mayıs'ta yapılmasına karar vermişti.

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Tomarzalı seyit 1 yıl önce Şikayet Et
  Irak Türklerinin başına ne geliyorsa birlik beraberlik içinde ve örgütlü bir şekilde hareket etmemelerinden geliyor. sunni şii ayrımı yapmadan birlikte hareket etseler Türkiye dende aldıkları rüzgarla hak ettikleri yerde olurlar. orada bulunan diğer topluluklara bile fayda sağlarlar. Allah birlik ve beraberliklerini artırsın yar ve yardımcıları olsun.
  Cevapla
 • Mardinli Türkmen 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye neden irak ve suriyedeki Turkmenleri organize etmiyor siyasi ve askeri eğitim vermiyor
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  türkmenler önce siilik ve sunnilik isini bir tarafa birakarak türkmenlik etrafinda toplanmalilar,yoksam irakda söz sahibi olmalari mümkün degildir.
  Cevapla
 • hakkı 1 yıl önce Şikayet Et
  ıraklı türkmenler olsun filistinliler olsun suriye tunus halkı bu siyasi parti olayına ehemmiyet göstermesi gerekiyor.bir devlette yönetimi şekillendiren siyasi partilerdir.
  Cevapla
 • Demir ersoy 1 yıl önce Şikayet Et
  Nihayet bir uyanın yanin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İşte Deccal'in alametleri
Sami Boydak 3.6 kilogram altınla yakalandı