Dünya bu kızı konuşuyor! Einstein'ı geride bıraktı

İngiltere'nin en zeki kızı olan 3 yaşındaki Ophelia, 171 IQ puanıyla Alman fizikçi Albert Einstein'i geçti. İlk kelimesini söylediğinde henüz 8 aylık olan minik kız, bir yaşından öncesine dair anıları da hatırlıyor

Dünya bu kızı konuşuyor! Einstein'ı geride bıraktı
Dünya bu kızı konuşuyor! Einstein'ı geride bıraktı
GİRİŞ 10.08.2018 09:41 GÜNCELLEME 11.08.2018 10:08
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

171 IQ puanıyla alarak Einstein'dan daha zeki çıkan 3 yaşındaki İngiliz Ophelia Morgan-Dew, tüm İngiltere'yi şaşırttı. İlk kelimesini 8 aylıkken, numaraları, renkleri ve alfabeyi hızlı şekilde öğrenen küçük kızın annesi Natalie Morgan-Dew, kızını IQ testine götürdü. Ophelia, 'izafiyet' kuramını bulan, 160 IQ'ya sahip dünyaca ünlü fizikçi Albert Einstein'ı geçmeyi başardı.

Ophelia IQ sonucuyla, İngiltere'nin en zeki çocukları olan 11 yaşındaki Arnav Sharma (162) ile 12 yaşındaki Rahul Doshi'yi (162) geçmeyi başardı. 

 

 

Üstün zekalılar topluluğu olarak bilinen Mensa'nın en genç üyesi olan Ophelia hakkında, onun yaşındaki bir çocuktan iki kat daha fazla entellektüel kapasiteye sahip olduğu söylendi. Kızıyla gurur duyan anne Natalie, kızının anne va babasıyla kitap okumaktan hoşlandığından, sayılarla uğraşmaktan, mektupları ve bilgisayarları sevdiğinden söz etti. 

Çoğu ailenin çocuklarının entellektüel başarılarından bahsetmekten utandığını, ancak bunun herhangi bir spor müsabakasında ödül kazanmaktan farksız olduğunu düşündüğünü söyledi. Ophelia'nın 1 yaşından önceki anılarını hatırladığını da belirtti. 

Mensa; en büyük, en eski ve en çok bilinen yüksek IQ topluluğudur. Kâr amacı gütmeyen bu topluluk, kabul edilen IQ testlerinde bulundukları toplumun %98'inden daha yüksek puan alan, yani en üst %2'lik zekâ dilimine girmeyi başaran her bireye açıktır. Topluluğa girmenin başka hiçbir şartı yoktur. Mensa, 1946 yılında Birleşik Krallık'ta bir hukukçu olan Roland Berril'le bir bilim adamı ve avukat olan Dr. Lancelot Ware tarafından kurulmuştur.

YAZDIR
YORUMLAR 34
 • darı ambarı 2 ay önce Şikayet Et
  bakalım Allah'ın verdiği bu aklı hayra mı kullanacak, şerre mi
  Cevapla
 • vatandaş 1453 2 ay önce Şikayet Et
  benim kızımda 8 aylıkken baba geliyooo. dedi , ( 2 kelime) hatırlama kısmına sözüm yok.
  Cevapla
 • ülkem 2 ay önce Şikayet Et
  umarım yahudi değildir ve umarım insanları katleden bir bomba yapmaz.
  Cevapla
 • mert 2 ay önce Şikayet Et
  ben onu bunu bilmem herseyin normali iyidir .
  Cevapla
 • Tarık 2 ay önce Şikayet Et
  Albert Einstein Alman değildi, malum soydan
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Khabib'in grafitisi Ömer Halisdemir'in yanında!
Markette sırtına dokunduğu adama uçarak kafa attı!