İran'da yargıya "döviz" çağrısı

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in temsilcisi, Tahran Cuma İmamı Ayetullah İmami Kaşani, ülkede ekonomik sorunlar yaşanırken döviz ve altın stoku yapanların ülkeye ihanet içinde olduğunu ifade etti

İran'da yargıya "döviz" çağrısı
İran'da yargıya "döviz" çağrısı
GİRİŞ 10.08.2018 18:05 GÜNCELLEME 10.08.2018 18:05
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kaşani, cuma hutbesinde ABD'nin İran'a karşı izlediği politikalara ve ülkedeki ekonomik sorunlara değindi. 

Cuma İmamı Kaşani, ekonomik sorunlar yaşanırken döviz, altın ve mal stoku yapanların halka karşı hainlik yaptığını ifade ederek, söz konusu kişiler hakkında yargıya "harekete geçme" çağrısında bulundu. 

Ekonomik savaşla karşı karşıya olduklarını vurgulayan Kaşani, şunları söyledi:

"Bir grup ise bu şartlarda stokçuluk yapıyor. Bu kişilere karşı ciddi cezalar uygulanmalıdır. Vurgun ve fırsatçılık peşinde olanlara sesleniyorum. Kendinizin ve çocuklarınızın dünya ve ahiretteki yaşamlarına kara çalmayın."

ABD'nin İran'ı ekonomik baskılar uygulayarak müzakere masasına çekmeye çalıştığını ifade eden Kaşani, ABD'nin belirlediği hedefler üzerinden müzakere etmeyeceklerini dile getirdi. 

İran'da eyalet merkezlerindeki Cuma imamları ülke lideri Ali Hamaney tarafından atanıyor. Liderin eyaletteki temsilcisi konumunda olan imamlar, Hamaney'i temsilen hutbe veriyor. 

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Ahmet 6 ay önce Şikayet Et
    Islam alimleri okullar da camilerde fakülteler de gazete ve tvlerde muslumanlari uyarmasi gereken en mühim meselelerden biride sianin kendilerine taktığı sirk unvanlaridir ruhullah allahin ruhu Ayetullah allahin ayeti huccetullah allahin delili demek bu sapik akidenin onderleri en kutsal kavramlarimizi irkci sahabe dusmani katil benliklerine sifat olarak kullaniyorlar ayrica irani tanimak icin safevi devletini okumanizi ve anlamanizi istirham ve tavsiye ederim
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Albayrak'tan çarpıcı dolar açıklaması
Bayraktar TB2'den tam isabet! Gurur veren görüntü!