Türkiye'den Trump'ın 'Kaşıkçı' iddiasına yalanlama

ABD Başkanı Trump, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı meselesi ile yakından ilgilendiklerini söyleyip, "Orada müfettişlerimiz var olaya dahil oldular, gazeteciye ne olduğunu öğrenmek zorundayım"dedi. Diplomatik kaynaklar ise, "Kaşıkçı olayıyla ilgili ABD tarafının müfettiş görevlendirdiği bilgisi doğru değil" dedi.

Türkiye'den Trump'ın 'Kaşıkçı' iddiasına yalanlama
Türkiye'den Trump'ın 'Kaşıkçı' iddiasına yalanlama
GİRİŞ 11.10.2018 17:12 GÜNCELLEME 11.10.2018 17:32
Bu Habere 105 Yorum Yapılmış

ABD Başkanı Donald Trump'tan, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında bir önemli açıklama daha yaptı.

"NELER OLDUĞUNU ÖĞRENMEK ZORUNDAYIM"

Fox News'te açıklamalarda bulunan Trump, mesele ile yakından ilgilendiklerini söyleyip, "Orada müfettişlerimiz var, olaya dahil oldular, gazeteciye ne olduğunu öğrenmek zorundayım" dedi.

 

 

TRUMP AÇIKLAMALARINI SERTLEŞTİRDİ

Konu ile alakalı ses tonunu yükselten ABD Başkanı, "Bu konuda çok sertiz. Orada müfettişlerimiz var ve Türkiye ile birlikte çalışıyoruz, açıkçası Suudi Arabistan'la da birlikte çalışıyoruz. Neler olup bittiğini ortaya çıkarmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

AA: ABD MÜFETTİŞ ATAMADI

Anadolu ajansının (AA) diplomatik kaynaklardan aktardığına göre, "Kaşıkçı olayıyla ilgili ABD tarafının müfettiş görevlendirdiği bilgisi doğru değil" denildi.

DÜNDE AÇIKLAMALARDA BULUNMUŞTU

Trump dün de düzenlediği basın toplantısında, Suudi Arabistan yetkilileri ile konuştuğunu ve yaşananların son derece kötü bir durum olduğunu belirterek, "Bu olayın derinlemesine araştırılmasını istiyorum" demişti.

Türkiye ile iletişimde olduklarını söyleyen ABD Başkanı, "Suudi yetkililerle görüştüm, bu son derece kötü bir durum. Suudi Hükümeti'nden sorularımıza yanıt bekliyoruz. Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolması derinlemesine araştırılmalı. Türkiye ile yakın işbirliği içindeyiz, bu olayın sonuna kadar gideceğiz. Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısını Beyaz Saray'da görmek ve ağırlamak istiyorum" demişti.

NELER OLMUŞTU?

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine büyük katkılarda bulunan ve Ortadoğu'nun en etkin gazetecilerinden biri olarak bilinen Washington Post Yazarı Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna gitmiş ve kendisinden bir daha haber alınamamıştı.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 105
 • Tahsin YILMAZ 1 yıl önce Şikayet Et
  Kaşıkçının nişanlısının mutlaka konuşturulması gerekir kanaatideyim.Nişanlı ayakları ile konsolosluğa getirtilmenin de planın bir parçası olabileceği güvenlik ve adli mamaklarca göz ardı edilmemeli.Ve KAŞIKÇI'nın nişanlısının amerikaya gittiği an fetö gibi amerikaya yerleşebileceği şüphesini taşımaktayım.Yetkililere arz ederim..
  Cevapla
 • Meta 1 yıl önce Şikayet Et
  ABD pılanladı çakkalları uyguladı
  Cevapla
 • Tahsin YILMAZ 1 yıl önce Şikayet Et
  Yem olarak de nişanlı olayı tezgahlanmış olabileceğini düşünüyorum.
  Cevapla
 • bbbb mücahit 1 yıl önce Şikayet Et
  Amerika zaten kaşıkçıyı ortadan kaldırmayı kafaya koymuştu yerini kurguluyordu bu iş için türkiyeyi seçti çünkü türkiye atılımlarla uğraşırken onu oyalayıp gündem değiştirmek türkiyenin zararına olacaktı buna fırsat verme türkiyem inşallah ipuçları bulunur da yapan alenen ortaya çıkar
  Cevapla
 • Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Abd burdan bi fitne çıkarır
  Cevapla
 • oraloğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  nasihat: bu kişinin nişanlısıda asla ve asla abd ye gitmesin. sonu hüsran olur. benden söylemesi. müşahade yakin ehlinden.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Özerklik için masaya oturdular!
Türkiye'ye karşı Nükleer propaganda