ABD '81 bin' ölüme hazırlanıyor

ABD’de yapılan araştırmada, sosyal mesafe önlemlerine rağmen 4 ay içinde yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) ölenlerin 80 bini aşabileceği tahmini yapıldı.Mevcut eğilimlere dayanarak, araştırmacıların yaptığı modellemeye göre, nisanın ikinci haftasından itibaren ülkedeki salgının kapasiteyi çok aşacağı ve ölüm rakamlarının günde 2 bin 300'lere kadar olabileceği uyarısı yapıldı.

ABD '81 bin' ölüme hazırlanıyor
ABD '81 bin' ölüme hazırlanıyor
GİRİŞ 26.03.2020 21:57 GÜNCELLEME 26.03.2020 22:12
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Ölçümleri ve Değerlendirme Enstitüsü (IHME) araştırmacıları, Kovid-19'la ilgili yerel, ulusal ve uluslararası düzeydeki verileri inceledi.

Yaş, cinsiyet, önceden var olan sağlık sorunları, hastaneye yatış ve ölüm oranları gibi bilgileri değerlendiren araştırmacılar; eyaletlerdeki hastanelerin yoğun bakım ve ventilatör kapasitelerini analiz ederek öngörüde bulundu.

Mevcut eğilimlere dayanarak, araştırmacıların yaptığı modellemeye göre, nisanın ikinci haftasından itibaren ülkedeki salgının kapasiteyi çok aşacağı ve ölüm rakamlarının günde 2 bin 300'lere kadar olabileceği uyarısı yapıldı.

Analizde, gelecek 4 ay içinde ABD'de yaklaşık 81 bin kişinin virüs nedeniyle öleceğinin tahmin edildiğinin altı çizildi.

- "BU TAHMİNLERİMİZ, YENİLİKÇİ YOLLAR BULUNMASINA YARDIMCI OLUR"

IHME Direktörü Christopher Murray, sosyal mesafe tedbirlerine uyulması halinde bile öngörülen gidişatın bu yönde olduğunu vurguladı.

İnsanların sosyal mesafe kurallarını hafifletmesi durumunda ise salgının gidişatının keskin bir şekilde daha kötü yönde değişeceği uyarısında bulunan Murray, şunları kaydetti:

"Umarız bu tahminlerimiz, sağlık sektöründeki liderlere, önümüzdeki haftalarda hizmetlerine ihtiyaç duyacakları hastalara yönelik kaliteli bakım sunmak için bir an önce yenilikçi yollar bulmalarına yardımcı olur." 

KAYNAK: AA
ETİKETLER
koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • sait dbakır 2 hafta önce Şikayet Et
  insallah insallah
  Cevapla
 • Dermanbey 2 hafta önce Şikayet Et
  En az 8 milyon yoksa sokakta yasayan 45 milyon insanlari nasil yok edecekler...
  Cevapla
 • sarıçiçek 2 hafta önce Şikayet Et
  almayın Müslümanın ahını aldınız canınız cehendeme.......
  Cevapla
 • Harun 2 hafta önce Şikayet Et
  Abd ve dıger ulkelerın yasam eglence ınanc ve goruslerı dogrultusunda ıstatıstıkler yuksek ne dıyelım allah yardım etsın o derse o olur.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Bakan Koca, koronavirüste son rakamları açıkladı! Ölü sayısı 1006 oldu...
New York tüm ülkeleri geride bıraktı! Rekor sayıda ölümler