Furkan Doğan'ın babası ABD'den döndü!

Gazze'ye yardım malzemesi götüren Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan ile beraberindeki 2 avukat, ABD'den döndü.

Furkan Doğan'ın babası ABD'den döndü!
Furkan Doğan'ın babası ABD'den döndü!
GİRİŞ 26.02.2011 17:15 GÜNCELLEME 26.02.2011 17:15

THY'ye ait uçakla Washington'dan gelen Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada,  Dışişleri ve Adalet Bakanlığı yetkilileri ile bugüne kadar yapılan çalışmalar ve bundan sonra yapılacak konulara ilişkin ön görüşmelerde bulunduklarını ve bilgi aldıklarını söyledi.

Washington'da senatör ve kongre üyeleri ile görüşmelerde bulunduklarını, ayrıca New York'ta BM temsilcisi ve İnsan Hakları Konseyi yetkilileriyle bir araya geldiklerini anlatan Doğan, ''İlk gidişte sonuç almak mümkün değil. Uzun bir süreçle karşı karşıya olduğumuzu anladık'' dedi.

Doğan, 2 ay sonra ABD'ye bir ziyaret daha gerçekleştireceklerini belirterek, ''Furkan'ın katledilmesi ve onun katledilme şeklini bizim Amerika'da çok iyi duyuramadığımızı, bu olayın medyada yeterince yer almadığını gördük'' diye konuştu.

ABD Dışişleri ve Adalet Bakanlığının inceleme yapmak üzere delil topladığını kaydeden Doğan, Amerikan iç hukuku açısından şu anda bir ceza davası açmalarının mümkün olmadığını, tazminat davasının ise daha sonraki aşamalarda açılabileceğini söyledi.

''Yahudi lobileri ile temasınız oldu mu?'' şeklindeki bir soru üzerine Doğan, Yahudi kökenli kişilere rastladıklarını ve Furkan'ın durumunu anlattıklarında çok etkilendiklerini ve üzüntülerini dile getirdiklerini kaydetti. 

Doğan, kendilerinin Musevilerle bir sorunlarının olmadığını, İsrail yönetimi ve katliam emrini veren yöneticiler ile uygulayan askerlere ilişkin bir mücadele yürüttüklerini ifade etti.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
obama
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakan Selçuk'tan milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren açıklama!
Binali Yıldırım'dan sürpriz ziyaret!