YDS sonucu son dakika açıklaması! Bugün açıklanıyor mu?

Binlerce kişinin girdiği 2017 YDS sonucu ne zaman açıklanacak? ÖSYM konu ile ilgili açıklama yaptı mı? İşte Yabancı Dil Seviyesi Tespit SınavıKaynak: 2017 YDS İlkbahar sonuçları açıklandı mı? ÖSYM'den açıklama geldi.

YDS sonucu son dakika açıklaması! Bugün açıklanıyor mu?
YDS sonucu son dakika açıklaması! Bugün açıklanıyor mu?
GİRİŞ 11.04.2017 10:17 GÜNCELLEME 11.04.2017 10:17

ÖSYM tarafından yapılan YDS sınav sonucu için adaylar gün sayıyor. 02 Nisan 2017 tarihinde yapılan Yabancı Dil Sınav sonucu kesin ne zaman açıklanacak? 2017 YDS'ye giren adaylar Yabancı Dil sınav sonucunu merak ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin düzenlediği YDS sınav sonucu ne zaman açıklanacak. Geçin günlerde yapılan sınavda binlerce aday ter döktü. İşte 2017 YDS sınav sonucunun açıklanma tarihi ve tüm merak edilenleri.

HANGİ DİLLERDE SINAVA GİRDİLER

Adaylar Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish dili), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch dili), İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca dillerinden sınava girdi.

2017 YDS SINAV SONUCU KESİN NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), sınav sonuçlarının 20 Nisan'da açıklanacağını duyurdu. YDS sınavlarının sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar, ÖSYM web sitesi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreyleriyle giriş yapıp sonuçları öğrenebilecekler. Buradan açıklanacak sonuçlar dışında herhangi bir sonuç belgesi gönderimi gerçekleşmeyecek.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçları kaç yıl geçerli?

ÖSYM’nin aldığı karar uyarınca Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçları kurumların kendi mevzuatındaki geçerlilik süresi olacak. YDS geçerlilik süresini başvuru yapılan kurum (üniversiteler, ve diğer kurumlar) belirleyecek. Bununla birlikte YDS sonuçları Yabancı dil tazminatı ile ilgili olarak; 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2. maddesine göre, sınavda alınacak puanlar sınav tarihinden itibaren beş yıl süreyle geçerli olacak.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Akşener'in geçmişteki sözleri başına iş açtı
Destici'den Abdullah Gül' açıklaması