MYS nedir? Mahalli Yerleştirme Sistemi nasıl olacak? MEB açıkladı...

TEOG yerine gelecek sistemlerden biri olan MYS nedir? Mahalli Yerleştirme Sistemi nasıl olacak? Binlerce öğrencini merak ettiği MYS sisteminin ayrıntıları haberimizin detayında...

  • GİRİŞ06.11.2017 15:42
  • GÜNCELLEME06.11.2017 15:42
MYS nedir? Mahalli Yerleştirme Sistemi nasıl olacak? MEB açıkladı...

8. sınıf öğrencileri tarafından merak edilen MYS (Mahalli Yerleştirme Sistemi) nasıl olacak? Liseye geçişte değiştirilen sistem ile birlikte Mahalli Yerleştirme Sistemi devreye gidiyor. 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı kapsamında yürürlüğe giren MYS sistemi nasıl olacak? Binlerce öğrenci ve veliyi ilgilendiren konunun ayrıntıları belli olmaya başladı. İşte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Mahalli Yerleştirme Sistemi ile ilgili açıklamalar...

MYS SİSTEMİ NEDİR? MAHALLİ YERLEŞİM SİSTEMİ NASIL OLACAK?

Veli ve öğrenciler tercih yaptığı zaman önlerine 5 seçenek çıkacak. Kendi oturdukları bölgelerden seçim yapacak olan öğrenciler eğer sınavlara girecek olan okullara yerleşmek istiyorlarsa merkezi sınava girecek.

MERKEZİ SINAV KONULARI NE OLACAK?

İsmet Yılmaz tarafından açıklanan son bilgiye göre sınavın konuları da belli oldu. Sınav 6,7 ve 8.sınıfların konularından oluşacak. Fakat sınava girmek zorunlu değil, isteğe bağlı.

SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?

Sınav tarihiyle de ilgi bilgi veren Yılmaz, sınavın haziran ayının ilk haftalarında yapılacağını açıkladı. Fakat sınavın kesin net tarihi henüz açıklanmadı.

HANGİ OKULLAR SINAVLA ALACAK?

Hangi okulların sınavla alacağı açıklanmadı fakat yakın tarihte bunun belli olması bekleniyor.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar1

  • sgsh 2 ay önce Şikayet Et
    Merhaba arkadaşlar kurban bağışı bir hayal dir galiba ama ben bu günlerde bir tane keserim
    Cevapla
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat