Anadolu Liseleri Nakil Yönetmeliği değişti

Milli Eğitim Bakanlığı Anadolu Liseleri Yönetmeliği’nde değişikliğe giderek, Anadolu Liselerindeki nakil işlemi yeniden düzenlendi.

  • GİRİŞ07.09.2007 11:37
  • GÜNCELLEME07.09.2007 11:37
Anadolu Liseleri Nakil Yönetmeliği değişti

Resmi Gazete’nin bugünkü sayasında yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğe göre, bu okullar arasında öğrenci nakilleri, açık kontenjan bulunması, öğrencinin giriş puanının naklen gitmek istediği okulun sınavını kazandığı yıldaki giriş taban puanından az olmaması ve puan üstünlüğü esasına göre yapılacak.

Naklen gidilmek istenilen yerleşim birimindeki okullarda birinci yabancı dil farklı ise nakiller, puan üstünlüğü ve açık kontenjan esaslarına bağlı olarak velilerinin yazılı isteği doğrultusunda birinci yabancı dil değişikliği yapılarak gerçekleştirilecek. Nakli gerçekleşen öğrencinin değiştirilen yabancı dildeki seviyesi belirlenecek.

Yönetmelik değişikliği ile ayrıca, okul yönetiminin, öğrenci velisi ile işbirliği yaparak Milli Eğitim Bakanlığı Yabancı Dil Eğitimi ve Öğretimi Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde gerekli tedbirleri ayarak uygulaması da öngörülüyor.

(anka)

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar1

  • hamza baran 10 yıl önce Şikayet Et
    DEĞİŞEN BİRŞEY YOK. haberi görünce sevinmiştim.ama aslında değişen pek bişey yok
    Cevapla
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat