Anadolu Liseleri Nakil Yönetmeliği değişti

Milli Eğitim Bakanlığı Anadolu Liseleri Yönetmeliği’nde değişikliğe giderek, Anadolu Liselerindeki nakil işlemi yeniden düzenlendi.

Anadolu Liseleri Nakil Yönetmeliği değişti
Anadolu Liseleri Nakil Yönetmeliği değişti
GİRİŞ 07.09.2007 11:37 GÜNCELLEME 07.09.2007 11:37

Resmi Gazete’nin bugünkü sayasında yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğe göre, bu okullar arasında öğrenci nakilleri, açık kontenjan bulunması, öğrencinin giriş puanının naklen gitmek istediği okulun sınavını kazandığı yıldaki giriş taban puanından az olmaması ve puan üstünlüğü esasına göre yapılacak.

Naklen gidilmek istenilen yerleşim birimindeki okullarda birinci yabancı dil farklı ise nakiller, puan üstünlüğü ve açık kontenjan esaslarına bağlı olarak velilerinin yazılı isteği doğrultusunda birinci yabancı dil değişikliği yapılarak gerçekleştirilecek. Nakli gerçekleşen öğrencinin değiştirilen yabancı dildeki seviyesi belirlenecek.

Yönetmelik değişikliği ile ayrıca, okul yönetiminin, öğrenci velisi ile işbirliği yaparak Milli Eğitim Bakanlığı Yabancı Dil Eğitimi ve Öğretimi Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde gerekli tedbirleri ayarak uygulaması da öngörülüyor.

(anka)

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • hamza baran 10 yıl önce Şikayet Et
    DEĞİŞEN BİRŞEY YOK. haberi görünce sevinmiştim.ama aslında değişen pek bişey yok
    Cevapla
DİĞER HABERLER
MHP'nin kalesinde Erdoğan coşkusu!
Erdoğan'dan sert uyarı: Karşısında beni bulur!