MEB'den yeni düzenleme: Ödül verilecek!

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) yapılan yeni düzenleme ile liselerde okuyan ve devamsızlık yapmayan öğrenciler için yeni bir ödül mekanizması hayata geçirilecek.

MEB'den yeni düzenleme: Ödül verilecek!
MEB'den yeni düzenleme: Ödül verilecek!
GİRİŞ 01.09.2018 12:20 GÜNCELLEME 01.09.2018 12:20
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikte, "1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" yasal dayanak kapsamına alındı. Yönetmelik değişikliğiyle devamsızlık yapmayanların ödüllendirilmesi ve okula devamın sağlanması amacıyla özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen öğrenciler için düzenleme yapıldı. Buna göre, okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70'ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden, 70 ile 84,99 arasındakileri teşekkür belgesi, 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi, orta öğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirecek. 

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılacak ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilecek. Ancak üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri veya tam teşekküllü hastanelerde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerektiren hastalığı bulunanlar, tam zamanlı kaynaştırma yoluyla eğitimlerine devam eden özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler ve özel eğitim meslek liselerine kayıtlı olan öğrenciler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmi raporları doğrultusunda koruma ve bakım altına alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60, tam zamanlı kaynaştırma, bütünleştirme yoluyla eğitimlerine devam eden özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler ve özel eğitim meslek liselerine kayıtlı olan öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 20 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 70 gün olarak uygulanacak. 

ETİKETLER
MEB
YAZDIR
YORUMLAR 16
 • C. K. 5 ay önce Şikayet Et
  Üniversite sınavına ek puan getirsin.
  Cevapla
 • Vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  Ahlaklı haya ve imanlı büyüklerine say gılı küçüklerini seven çalışkan bir nesil yetiştirmek istiyorsak ta çocukluk döneminden beyinleri altüst eden avrupai özentiyi buna neden olan teknolojik ürünleri tv.bilgisayar sosyal medya çılgınlığı hatta giyim kuşam batıya has yiyeceklerin taklitlerini ve de yabancı dillerini dahi hayatlarına sokmamalı kendi kültürünü aşılamalıyız bunlarsız bir beyin batıdır Avrupai tarzdır kaybedilen bir dünyadır Eğitim sistemimiz fen ilimlerinin yanında medrese batıni ilimlerle desteklenmelidir ruhlar aç ....
  Cevapla
 • Sinan 4 ay önce Şikayet Et
  kısmen katılıyorum ama dil ve ilim konusunda yanılıyorsunuz.. yerli ve milli savunma silahlarımızı yabancı dil bilen fen bilimleri alanında yetişmiş mühendisler geliştirdi..
  Cevapla
 • m3hk 5 ay önce Şikayet Et
  ödül öğretmenlerin işini yapmasında n geçiyor. Adamın elinde ülkenin cevherleri var ama özel ders veriyor bir gariplik yokmu bunda. hain desen ahlaksız desenn ne desen boş.
  Cevapla
 • Hakverdi 5 ay önce Şikayet Et
  Genelleyerek konuşmak insanı ahirette işini güzel yapan öğretmenlerle hesaba çekilmeye sebebiyet verir. Lütfen daha makul...
  Cevapla
 • dilan 5 ay önce Şikayet Et
  Hiç bir şey anlamadım dogrusu bır tek ödülü anladım
  Cevapla
 • dilan 5 ay önce Şikayet Et
  Ortakulda mı Üç taktir yoksa lisede birinci dönemde taktir getirse olurmu?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
PKK'dan terörist başı Öcalan kararı!
Dolandırıcıların şaşırtan yöntemleri!