Avukat kocadan boşanma dayağı

Mardin'de avukat kocasından şiddet gördüğü iddiasıyla Gaziantep'teki ailesinin yanına sığınan 4 çocuk annesi kadın, evi basan kocası ve yakınları tarafından darp edildi

Avukat kocadan boşanma dayağı
Avukat kocadan boşanma dayağı
GİRİŞ 08.10.2011 13:18 GÜNCELLEME 08.10.2011 13:18
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kendisi ve yakınları dövülerek hastanelik edilen gözü yaşlı kadın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'den yardım istedi.

Edinilen bilgiye göre, Mardin'de ikamet eden F.B., 14 yıl önce Ç.B. ile evlendi. Yıllardır avukat olan kocasından şiddet gördüğünü ileri süren 4 çocuk annesi F.B., son yaşanan olayların ardından Gaziantep'teki ailesinin yanına sığındı. Eşine boşanma davası açan F.B. iddiaya göre eşi tarafından sürekli tehdit edilirken, mahkeme dava süresince çocukların annede kalmasına karar verdi.

Bunun üzerine F.B.'nin ailesi Mardin'e giderek, 4 çocuğu jandarmanın yardımıyla aldı. Aile Gaziantep'e döndükten sonra iddiaya göre yakınları ile birlikte evi basan Ç.B., önce karısını, ardından da baldızı, kaynı ve kayınvalidesini döverek hastanelik etti. Olayın ardından Ç.B. ve yakınları evden ayrılırken, durumun bildirilmesi üzerine eve gelen polis evde inceleme yaptı.

Yaşadıklarını anlatan F.B., "Çocuklarımı aldıktan sonra Gaziantep'te ailemin evine geldim. Burada akşam saatlerinde kapı çaldı ve açtık. Bir anda eşim, babası ve kardeşleri evde bulunan herkese saldırdı. Sopalarla içeri giren şahıslar, önüne kim gelirse vurmaya başladı. Ben de ellerindeki sopayı almaya çalıştım ama beni de darp ettiler. Eşim avukat olmasına rağmen ben yıllardır ondan şiddet görüyorum. İşte son gördüğüm şiddet beni bu hale getirdi. O yaşananlar arasında kayınbabamın 'Hepsini öldürün, kafalarına vurarak hepsini öldürün. Kimseyi sağ bırakmayın' diyerek bağırdığını duydum" dedi.

Hayatının tehlikede olduğunu belirterek Gaziantepli olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'den yardım isteyen F.B., "Ben hala tehdit ediliyorum ve yetkililerden yardım istiyorum. Çocuklarım bu olaylardan psikolojik olarak çok etkilendiler. Ben ailemin, çocuklarımın korunması için yardım istiyorum. Çünkü bu insanlar korkusuzca hala geziyorlar ve buraya tekrar gelmelerinden endişeleniyoruz. Kocam avukat olmasına rağmen bu olayları gerçekleştiriyor ve tehditlerini de sürdürüyor" diye konuştu.

F. B.'nin annesi H.A. ise, kalabalık bir grubun eve baskına geldiğini ifade ederek, "Ne olduğunu anlamadan kızımın kayınbabası, çocukları ve torunları sopalarla eve girerek bize saldırdı. Ben Fatma Şahin'den ailemin korunması için yardım istiyorum. Bunlar bizi terörle, PKK ile bile tehdit ediyor" şeklinde konuştu.

F.B.'nin kardeşi İ.A. ise, avukat olan eniştelerinin hukuk tanımaksızın eve baskın yaptırdığını ileri sürerek, "Ben de avukatım. Ablam boşanma davası açtığında mahkeme dava sonuçlanana kadar çocukların annede kalmasını kararlaştırdı. Biz olayın yaşandığı günün sabahı Mardin'e giderek jandarma eşliğinde yasal yollarla çocukları oradan aldık ve buraya geldik. Orada bize hakaretler ve tehditler edildi ama biz olayların büyümemesi için herhangi bir müdahalede bulunmadık.

Çocukları aldıktan sonra bir tatsızlık bekliyorduk ama bu kadar olacağını tahmin edemedik. İçeri giren 8 kişi önüne gelen herkese saldırdı. Beni, ablamı ve annemi darp ettiler. Sonra da buradan kaçtılar. Yaşanan arbedede cep telefonlarını ve sopalarını burada düşürdüler. Polis burada gerekli incelemeleri yaptı ama şahıslar hala yakalanmadı. Bu konuda biraz daha hassas çalışılmasını ve ablam ve çocukları için gerekli tedbirlerin bir an önce alınmasını istiyoruz" diye konuştu.

Olayın şokunu üzerinden atamayan F.B.'nin 10 yaşındaki kızı E.B., "Biz oturma odasındaydık ve içeriye 5 kişinin girdiğini gördüm. Önce dayıma saldırdılar, sonra annem dışarı fırladı. Sonra baktım anneme de vurmaya başladılar. Ben ve kardeşlerim korktuk, onlara sarıldım korkmamaları için. Onların tekrar gelmesinden korkuyoruz" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

İHA

YORUMLAR 1
  • Yusuf Aydın 8 yıl önce Şikayet Et
    SÖZDE AVUKAT. Okumuş,o seviyeye gelmiş,ama adam olamamış.Bi sokak çocuğu olmuş.Ne yazık ki şiddete öncülük ediyor.Bunun yüzünden mesleği çok darbe aldı.Kim suratına bakar avukat diye.Anca gücü kadınlara yetiyor.Kadınlara karsı şiddet yapanlar hiçbir zaman insanve müslüman olamaz.Ne yazık ki eğitim seviyesi bu kadar.Bunun gibilerinden bu beklenir.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Rezalet! Stadı PKK renkleriyle donattılar
japonya'da yemesi zorunlu! Türkiye'de de üretilmeye başladı