Jirki aşireti referandum kararını verdi

Şırnak'taki bazı aşiret ve aileler, 16 Nisan'daki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne ilişkin halk oylamasında "evet" oyu kullanacaklarını açıkladı.

 Jirki aşireti referandum kararını verdi
Jirki aşireti referandum kararını verdi
GİRİŞ 20.03.2017 13:12 GÜNCELLEME 20.03.2017 13:12

Jirki Aşireti temsilcilerinden Öter: "Aşiret olarak referandumda, 'evet' oyu kullanacağız. Cumhurbaşkanımızın arkasındayız" Haşimoğlu ailesi temsilcilerinden Heşar Haşimoğlu: "Ülkemizin bekası ve istikrarı, milletimizin geleceği ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunların bozulması, en önemlisi de daha güçlü bir Türkiye için oyumuzun rengi, 'evet' olacaktır"

Şırnak'ta bazı aşiret ve ailelerin temsilcileri halk oylamasında, "evet" oyu kullanacaklarını açıkladı.

Jirki Aşireti temsilcilerinden Cemil Öter, yaptığı açıklamada, aşiret  olarak 30 bini aşkın nüfusa sahip olduklarını söyledi.

Türkiye'nin tüm bölgelerinde aşiretlerine üye ailelerin yaşadığını  ifade eden Öter, 16 Nisan'daki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne ilişkin halk  oylamasının önemine değindi.

"Cumhurbaşkanını halkın seçecek olması çok önemli. Aşiret olarak  referandumda, 'evet' oyu kullanacağız. Cumhurbaşkanımızın arkasındayız." diyen  Öter, halk oylamasının hayırlı olmasını diledi.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde tanınan ailelerden Haşimoğlu ailesi de halk  oylamasında, "evet" oyu kullanacaklarını açıkladı.

Haşim Haşimoğlu’nun evinde toplanan aile bireyleri adına açıklama  yapan Heşar Haşimoğlu, 2008 yılında aile olarak siyasi hayatlarına Ak Parti'de  devam etme kararı aldıklarını belirtti.

"AK Parti'ye geçtiğimiz günden bu yana hiçbir güç ve tehdit bizleri AK  Parti'den ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yolundan  çevirememiştir. İlk gün olduğu gibi bugün de ailemiz ve bizimle hareket eden  Silopili hemşehrilerimizle AK Parti ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında ve  yolunda olduğumuzu beyan etmek üzere bir araya geldik." ifadelerini kullanan  Haşimoğlu, şunları kaydetti:

"Ülkemizin geleceği için belirleyici özellikteki 16 Nisan'daki halk  oylamasında ülkemizin bekası ve istikrarı, milletimizin geleceği ve ülkemiz  üzerinde oynanan oyunların bozulması, en önemlisi de daha güçlü bir Türkiye için  oyumuzun rengi, 'evet' olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti ve özellikle bölgemiz 2002  yılından sonra Sayın Erdoğan ile hizmet, özgürlükler gördü ve insan hakları  gördü. Ülkemizin kalkınmasına, Sayın Cumhurbaşkanımızın ülke içerisindeki ve  Ortadoğu'daki hakimiyetine, Avrupa'ya olan tutumuna tahammül edemeyen dış güçler  yolunu kesmek için her yolu denediler. Ama Allah'ın izniyle başaramadılar ve  inanıyorum ki; bölge halkı ve Türkiye milleti bir daha böyle çirkin oyunların  oynanmaması için referandumda, 'evet' diyecektir."

Haşimoğlu, referandumda çıkacak "evet" oylarının yüksek çıkmasıyla  ülkenin 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmasında hiçbir engelin kalmayacağına  inandıklarını aktararak, "Çıkacak sonuç anayasanın daha sivil ve demokratik  hazırlanmasına da yol açacaktır. Ülkemizin zor gününde yollara çıkıp, canımızı  ülkemize feda ederek, tankların önüne yattıysak sandıkta da gereken cevabı  vermeli, 'evet' demeliyiz." dedi.

Heşar Haşimoğlu, Türkiye'nin bir bütün olduğunu vurgulayarak, aile  olarak daha güçlü, özgür ve istikrarlı bir Türkiye için referandumda "evet"  diyeceklerini aktardı.

YAZDIR
YORUMLAR 10
 • mustafali 1 yıl önce Şikayet Et
  Biz 80 milyonluk bir milletiz, 30.000 kişinin ne dediği neden bu kadar önemli? Bırakın şu aşiret şakşakçılığını!
  Cevapla
 • VÉNUS HOTTENTOTE 1 yıl önce Şikayet Et
  yaptuguni asiretler yapmaz Türk Milleti asla yapmaz fitneci mustafali ! asirlardir din irk ayrimi yapmamisuz, bir arada yasamisuz, sana burada ekmek çikmaz fitneci mustafali !
  Cevapla
 • ozbek46 1 yıl önce Şikayet Et
  kimin ne dediğinin önemi var. bir kişide olsa bin kişide olsa, bu ülke için herkesin ne düşündüğünün önemi var. sen evet yada hayır demişsin bunun önemi yok mu yani. kendini bu kadar baside indirgeme. madem o kadar basit topla hadi 30 bin oy...
  Cevapla
 • mami 1 yıl önce Şikayet Et
  aşiretler ? agalık sistemini benimsemiş kafaların, tek adamlıga hayır demesinimi bekliyodunuz?
  Cevapla
 • selçuk 1 yıl önce Şikayet Et
  BUNLARIN YÜZDE 95 i hdp ye oy veriyorlar ordan bize gelen oylar da ASKER VE POLİSLERİMİZDEN GELİYOR. BELKİ BİZE İŞ VERİRLER DİYE AKLI SIRA REİSİMİZİ KANDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR.
  Cevapla
 • Kayılardan 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah aşkına, bu aşiretleri böyle överek sistemin içine sokmaya çalışmayın. zaten bunlardan değil mi, mafyanın, terörün, çetenin başladığı yer. büyük şehirleri esir aldılar millet ses edemiyor, birde daha fazla güç veriyorsunuz
  Cevapla
 • Halid bin Velid 1 yıl önce Şikayet Et
  Sömürücü emperyalist ülkeler ülkemizde tahrip edilen ve dağılan Aile birliğimiz bir birlik ve beraberlik ruhu ile tekrar canlanması islam kültür değerleriyle kazanılacaktır. İnşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yeni seçim provokasyonu: Uçan mühür mürekkebi
CHP seçim başlamadan sonuçları açıkladı