İşte Trump'ın Erdoğan'dan istediği isim

ABD basını, Trump'ın Beyaz Saray'da Erdoğan'la yaptığı görüşmede FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu olan Papaz Andrew Brunson’ın serbest bırakılmasını talep ettiğini yazdı.

 • GİRİŞ17.05.2017 11:16
 • GÜNCELLEME17.05.2017 11:48
Donald Trump, Erdoğan'ı kapıda karşıladı

ABD'de yayın yapan CNN International'ın haberinde, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Beyaz Saray'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı görüşmede Türkiye'de kasım ayından bu yana FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu olan Papaz Andrew Brunson’ın serbest bırakılmasını talep ettiği öne sürüldü.

ABD basınındaki habere göre konu heyetlerarası görüşmede gündeme geldi. Brunson'a ilişkin meseleyi ilk önce Trump daha sonra Başkan Yardımcısı Mike Pence açtı.

3 KEZ TALEP GELDİ

Beyaz Saray'dan yapılan bilgilendirme açıklamasında Trump'ın Papaz Brunson'ın serbest bırakılması konusunda 3 kez talepte bulunduğu ve acilen ABD'ye iadesini istediği aktarıldı.

​Görüşmeden önce Trump ile görüşen avukatı Jay Sekulow da Trump'ın kendisine papazı kurtarmak için söz verdiğini açıklamıştı. Protestan cemaatine ait İzmir Diriliş Kilisesi Pastörü Andrew Craig Brunson FETÖ üyeliği iddiasıyla tutuklanmıştı.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar247

 • mardinli 9 ay önce Şikayet Et
  mesele papaz değil, siz daha anlamadınızmı bu hesaplanış bir oyun. doğal olarak Reis şunu diyecek ben bilmem yargı bilir. Onlarda diyeceklerki bizde bunu diyoruz işte
  Cevapla
 • Newottoman 9 ay önce Şikayet Et
  Verin Gülen'in alın papazı daha ne
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Salih 9 ay önce Şikayet Et
  Ver bizim Gülen papazı, al sizin ağlayan papazı...
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • mardinli 9 ay önce Şikayet Et
  çok güldüm :)))
  Toplam 1 beğeni
 • mübarekinsan 9 ay önce Şikayet Et
  anlaşalım trump sen pensilvanyadaki bizim papazı ver biz de sizin papazı verelim.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • kaptan 9 ay önce Şikayet Et
  ula tramp sizin mahkemeler bize istedimiz papazlari veriyormu ki bizim mahkemeler sizin papazi biraksin ver papazi al papazi
  Cevapla Toplam 5 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat