İşte Trump'ın Erdoğan'dan istediği isim

ABD basını, Trump'ın Beyaz Saray'da Erdoğan'la yaptığı görüşmede FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu olan Papaz Andrew Brunson’ın serbest bırakılmasını talep ettiğini yazdı.

GİRİŞ 17.05.2017 11:16 GÜNCELLEME 17.05.2017 11:48

ABD'de yayın yapan CNN International'ın haberinde, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Beyaz Saray'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı görüşmede Türkiye'de kasım ayından bu yana FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu olan Papaz Andrew Brunson’ın serbest bırakılmasını talep ettiği öne sürüldü.

ABD basınındaki habere göre konu heyetlerarası görüşmede gündeme geldi. Brunson'a ilişkin meseleyi ilk önce Trump daha sonra Başkan Yardımcısı Mike Pence açtı.

3 KEZ TALEP GELDİ

Beyaz Saray'dan yapılan bilgilendirme açıklamasında Trump'ın Papaz Brunson'ın serbest bırakılması konusunda 3 kez talepte bulunduğu ve acilen ABD'ye iadesini istediği aktarıldı.

​Görüşmeden önce Trump ile görüşen avukatı Jay Sekulow da Trump'ın kendisine papazı kurtarmak için söz verdiğini açıklamıştı. Protestan cemaatine ait İzmir Diriliş Kilisesi Pastörü Andrew Craig Brunson FETÖ üyeliği iddiasıyla tutuklanmıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 247
 • mardinli 1 yıl önce Şikayet Et
  mesele papaz değil, siz daha anlamadınızmı bu hesaplanış bir oyun. doğal olarak Reis şunu diyecek ben bilmem yargı bilir. Onlarda diyeceklerki bizde bunu diyoruz işte
  Cevapla
 • Newottoman 1 yıl önce Şikayet Et
  Verin Gülen'in alın papazı daha ne
  Cevapla
 • Salih 1 yıl önce Şikayet Et
  Ver bizim Gülen papazı, al sizin ağlayan papazı...
  Cevapla
 • mardinli 1 yıl önce Şikayet Et
  çok güldüm :)))
  Cevapla
 • mübarekinsan 1 yıl önce Şikayet Et
  anlaşalım trump sen pensilvanyadaki bizim papazı ver biz de sizin papazı verelim.
  Cevapla
 • kaptan 1 yıl önce Şikayet Et
  ula tramp sizin mahkemeler bize istedimiz papazlari veriyormu ki bizim mahkemeler sizin papazi biraksin ver papazi al papazi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni bakanlıkları açıkladı
PKK destekçisi vekil Türkiye'ye alınmadı