Kabus her yeri sardı: Valilik toplantıya çağırdı

Düzce’nin birçok noktasında etkili olan Amerikan Beyaz Kelebeğinden vatandaşlar dertli. Vatandaş “İlaçlama yaptık ama faydası olmadı” derken, valilik konuyla ilgili toplantı yaptı.

Kabus her yeri sardı: Valilik toplantıya çağırdı
Kabus her yeri sardı: Valilik toplantıya çağırdı
GİRİŞ 14.09.2017 16:44 GÜNCELLEME 14.09.2017 16:50

Düzce’de birçok alanda etkili olan ve halk arasında tırtıl olarak bilinen Amerikan Beyaz Kelebeği vatandaşları canından bezdirdi. Vatandaşlar evleri saran böcekler için yetkililerin bir an önce yardım istiyor. Karaca Mahallesi’nde yaşayan Aziz Gökçe isimli vatandaş, “Böceklerin ilaçlanması gerekiyor. Evlerin içine kadar girebiliyorlar. Yetkililerin ilaç yapmasını bekliyoruz. Vatandaşlar da ilaç yapıyorlar ama hem etkili olmuyor hem de vatandaşlar ilaç yaparken ağaçlara zarar veriyorlar” dedi.

Karaca Mahallesi Muhtarı Bahattin Gümüş, böceklerin evlerin duvarlarında gezdiğini belirterek, “Evlerin duvarlarına kadar çıkıyorlar. Ağaçlardaki yaprakları yiyorlar. Böyle giderse gelecek yıl Düzce kurak bir şehir olacak. Yetkililerden bu böcekler için çözüm bulmasını ve ilaç yapılmasını istiyoruz. Öyle ki böcekler camilerimizin bahçesindeki ağaçlara ve cami duvarlarını da sardılar. Cami bahçesinde oturan cemaatin üzerine ağaçlardan ve duvarlardan düşüyorlar. Bu suretle böcekler camilerin içine kadar giriyorlar. Cami cemaati de birbirinin sırtından böcekleri temizliyor. Hem namazını kılıyor hem de böceklerle mücadele etmeye çalışıyor” ifadelerinde bulundu.

74 yaşındaki Mehmet Canpolat ise “Her tarafta böcekler var. Geçen sene de vardı ama bu sene arttı. Hatta fındıklara bile saldırıyorlar. Evlerde, evlerin duvarlarında dolu var. Böceklerle yaşamak zor olur ama ne yapalım” şeklinde konuştu.

Düzce’nin birçok noktasında etkili olan Amerikan Beyaz Kelebeği ile ilgili Düzce Valisi Zülkif Dağlı, belediye başkanları ve ilgili kurum müdürleri ile bir toplantı yaptı. Toplantıda mücadele ile ilgili nasıl bir yol izleneceği görüşüldü. Toplantıda alınan kararlar daha sonra kamuoyuna bildirilecek.

YAZDIR
YORUMLAR 15
 • Vatan Sevdalısı 9 ay önce Şikayet Et
  Herkes tavuk ve kuş beslemeye başlamalı bir kaç hayvanın eksilmesinden kaynaklı durumdur bunlar..
  Cevapla
 • misafir 9 ay önce Şikayet Et
  rizede de var kahverengi gece lambaya yanaştılarmı ölüyorlar tarlada hiç bir mahsulu alamıyorsun hepsini çayda dahil kelebek yiyor bunların bir çaresini devlet biran önce bulmalı
  Cevapla
 • EKİNOKS 9 ay önce Şikayet Et
  Boşuna Uğraşıyorsunuz Ve Masraf Yapıyorsunuz Çözümü Ne İlaç Nede Kuş Tek Çözümü Var.Getirin Birkaç Çinliyi Birkaç Ay Misafir Edin Birtane Böcek Kalmaz Ortada Alanda Memnun Kalır Satanda
  Cevapla
 • Mizah 9 ay önce Şikayet Et
  ABD şimdi de terörist böcek salmış.
  Cevapla
 • akil 9 ay önce Şikayet Et
  o kelebegi yiyen kuslari yetistirin bolgeye kus getirin, kelebegin sonu gelir.
  Cevapla
 • Sami Yılmaz 9 ay önce Şikayet Et
  Efteni gölü kenarında zaten. Kuş cenneti ve sit alanı oralar. Nedeni kaç yıldır çözülemedi. Yaylada bile var.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yeni seçim provokasyonu: Uçan mühür mürekkebi
Seçim günü İngilizlerden büyük küstahlık