Dikkat, FETÖ'cüler T.C.'nizi kullanabilir!

Yakalanma korkusu yaşayan FETÖ/PDY'nin üyelerine, "Kimlik taşımayın, başkasının TC'sini ezberleyin" uyarısı yaptığı ortaya çıktı.

Dikkat, FETÖ'cüler T.C.'nizi kullanabilir!
Dikkat, FETÖ'cüler T.C.'nizi kullanabilir!
GİRİŞ 14.11.2017 15:14 GÜNCELLEME 14.11.2017 15:14

 Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması üyelerinin, yakalanma korkusu nedeniyle internet üzerinden haberleşerek nasıl gizlenmeleri gerektiği yönünde talimatlar aldığı belirlendi. Özellikle kimlik taşımayarak, bir başkasının T.C. numarasını ezbere bilmeleri konusunda örgüt tarafından uyarılan üyelerin, komşularına ait interneti kullanmaları yönünde talimat aldığı öğrenildi.

FETÖ/PDY'nin, üyelerine Ekim ayı sonunda yakalanmamaları için yeni uyarılar gönderdiği belirlendi. Alınan bilgiye göre, yurt dışında bulunan örgütün üst düzey isimlerinin, Türkiye'de saklanan üyelerine gönderdiği mesajlarda, açık hat kullanılmaması, sistem yüklü cihazlarda sosyal medya üzerinden yurt içi arama yapmamaları, sık irtibat kurmamaları, komşunun internet şifresi kullanılarak arama yapılmasını istediği tespit edildi.

Ayrıca, örgüt üyelerine, telefona takılı hat ile gezmemesi ve evde kullanılan telefonla ise aile ve örgütle bağdaştırabilecek bir yerin aranmaması yönünde uyarıda bulunulduğu belirlendi.

"Kimlik taşımayın, FETÖ ile alakasız T.C. ezberleyin" uyarısı

Örgütün üyelerine gönderdiği bir başka mesajda ise güvenlik endişesi ile başka eve taşınılması halinde daha önce kullanılan hattın yeni eve getirilmemesini ve anne, babalarının bulunduğu evlerde kalınmayarak, resmi ikametgah yapılmayacak şekilde eşyalı bir ev kiralanarak, faturalarını da bir akrabalarının üzerine göstermelerinin istendiği öğrenildi.

Şehirler arası yolculuk yapılmayıp, şehir içi ulaşımların trafiğin yoğun saatlerde otobüs ile yapılması istenen örgüt üyelerinin, dışarıya çıkarken kimlik taşınmaması, FETÖ/PDY ile bağlantısı kurulamayacak bir T.C. kimlik numarasının ezbere bilmeleri yönünde uyarıldıkları da istihbarat birimleri tarafından tespit edildi.

Örgütün, üyelerine gaybubet (gizlenme) yapılan evlerde sıradan bir vatandaş gibi davranılarak dikkat çekilmemesi talimatına özellikle dikkat edilmesi gerektiği bilgisini verdiği bildirildi.

YAZDIR
YORUMLAR 15
 • Kartal 8 ay önce Şikayet Et
  sabah sabah midem bulandı yahu.bu ibliste her melanet var...batının uşağı hain..
  Cevapla
 • Mehmet 8 ay önce Şikayet Et
  Aynen öyle
  Cevapla
 • xxx 8 ay önce Şikayet Et
  şunun tipine bak insan demeye dilim varmıyor
  Cevapla
 • mehmet ali 8 ay önce Şikayet Et
  kimlik soran polisler de onlarda kimlik sorsunlar kardeşlerin isimlerini v.s şeyler sorsunla
  Cevapla
 • misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Yol kontrolün de bazen dikkat ediyorum güvenlik güçleri kimlik bakmadan sadece TC no soruyor.Demekki kimlik sorgulaması direkt kimlik üzerinden yapılmalı...
  Cevapla
 • yoldaş 8 ay önce Şikayet Et
  kullansınlar amma bi şartla. başkasının TC nosunu kullanan zerzavat kavat herif noyu kullandığı kişiye teslim edilsin. hem devlete yargı masrafı çıkmaz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rusya açıkladı: 1.7 milyon Suriyeli dönebilir
İHA tespit etti, jetler vurdu