Böyle isyan etti: 'Mahvettin beni Yarbay Karloviç'

Polonya ile Rusya arasında diplomatik krize neden olan Karl Karloviç Rjepetski'nin Ardahan’da bulunduğu arsanın sahibi yaşadıklarını anlattı.

GİRİŞ 17.05.2018 07:13 GÜNCELLEME 17.05.2018 09:51
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Ardahan’da bulunan Polonya asıllı Rus yarbay Karl Karloviç Rjepetski’den bahsediyoruz. Rus üniformasıyla defnedilmiş tabutu bulunduktan sonra Polonya asıllı olduğu ortaya çıkan Karl Karloviç Rjepetski’nin cenazesi Polonya ve Rusya arasında diplomatik krize bile neden oldu. Tüm bunlar yaşanırken arada kalan sadece Karl Karloviç Rjepetski olmadı. Tabutun bulunduğu arsanın sahibi Nurbay Yılmaz da “Oraya ev yaptıracaktım” diyerek yaşadıklarını anlattı: 7 KATLI BİNA YAPACAKTIM
“Orada, 716 metrekarelik arsamda 2 katlı bir binam vardı. Orayı 5 daire karşılığında müteahhite vermiştim. Yerine 7 katlı, 24 daireli bir bina yapılacaktı. O askerin mezarı da hafriyat sahasındaki kazı sırasında çıktı. İnşaatımızı durdurdular, o günden bugüne arazimizi de kullandırtmıyorlar. Müteahhitle anlaşmama göre dairelerimi geçen yılın 11. ayında teslim alacaktım, sonra da kiraya verecektim. Bu iş başlayınca Ardahan’da bir daire tutmuştum, kira yardımı yapılıyordu ama süre de dolduğu için artık kirayı da cebimden ödüyorum. Defalarca dilekçe verdim, ‘Ya burayı kamulaştırın ya da bir yıllık zararımızı karşılayın’ diye, ama kimse yardımcı olmadı. Yerin bize teslim edileceği, kalan kısmın gözetim altında kazılmaya devam edileceği yönünde bir karar alındığını duyduk ama bize resmen bir şey ulaşmadı. Keşke baştan kontrollü kazıya izin verilseydi zararımız bu kadar büyük olmazdı. Zaten şimdi anlaştığım müteahhit de bana ihtar çekiyor, işten vazgeçiyor. Çok büyük zarardayız. Rusya ile Polonya anlaşamadığı için cenaze de ortada kalmış, ben öneriyorum işte, benim yeri alsınlar, istiyorlarsa anıtı da oraya yapsınlar.”

YAZDIR
YORUMLAR 10
 • AYDIN KARADENİZ 8 ay önce Şikayet Et
  Herkesun arsasindan altun çikar. Ablanunkinden ....
  Cevapla
 • RuHi 8 ay önce Şikayet Et
  Kafirin cesedi bile başımıza bela arkadaş
  Cevapla
 • Birisi 8 ay önce Şikayet Et
  Dirisi bir bela,ölüsü bir başka bela.
  Cevapla
 • Servet 8 ay önce Şikayet Et
  Sen hata yapmışsın tabutun üstüne hemen bir yazı yazacaktın bu bize aittir diye kimse dokunmayacaktı
  Cevapla
 • eşşek kafalı 8 ay önce Şikayet Et
  ülkeni işgal edenin leşini mumyasini yaksaydin ya..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Trump dünyayı tehdit etti! Hepsini indireceğiz
Skyscanner: Saat 19:00'da uçak bileti almayın