FETÖMETRE için BM’ye şikayet

FETÖ, kripto örgüt üyelerini deşifre eden FETÖMETRE’nin mucidi Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı’yı hedef alan girişimlerini arttırdı. FETÖ’cüler, BM ve Lahey Adalet Divanı’na şikayet dilekçeleri verdiler. Yaycı’nın FETÖMETRE uygulamasıyla “soykırım suçu işlediği” iddia edildi.

FETÖMETRE için BM’ye şikayet
FETÖMETRE için BM’ye şikayet
GİRİŞ 26.09.2018 06:54 GÜNCELLEME 26.09.2018 06:54
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

FETÖ’nün kripto üyelerini tek tek deşifre eden FETÖMETRE’nin TSK’daki diğer kuvvetler ile kamu kurumlarına yayılmasından duyulan endişe üzerine firari FETÖ’cüler harekete geçirildi. Bir süredir gerek FETÖ’cülerin tespitinde kullanılan bilimsel kriterler matrisi FETÖMETRE, gerekse yazılımın mimarı Tümamiral Cihat Yaycı’ya yönelik karalama kampanyaları yürütülüyordu. Yeni Şafak’ın da gündeme getirdiği karalama kampanyalarında, personelin FETÖ üyesi olup olmadığının tespitinde kullanılan kriterlere yalan kriterler eklemek suretiyle yapılan yurtdışı yayınlarla uluslararası kuruluşlar harekete geçirilmeye çalışılıyordu.

SOYKIRIM SUÇUYMUŞ!

 

 

FETÖ’cülerin son olarak Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Cihat Yaycı hakkında Birleşmiş Milletler (BM) ve Lahey Adalet Divanı nezdinde şikayet dilekçeleri verdiği ortaya çıktı. Dilekçede Yaycı, akıllara durgunluk veren bir iddiayla suçlandı. Sosyal medya üzerinden Nazi benzetmeleri yapılan Yaycı için “soykırım suçu işliyor” denildi. Bu kapsamda her iki kuruma da çok sayıda şikayet dilekçesi gönderildiği öğrenildi. FETÖMETRE’yle yakalanan FETÖ’cüler daha önce de asılsız ihbar mektuplarıyla Yaycı hakkında soruşturma başlatılması girişimlerinde bulunmuşlardı. Halen Deniz Kuvvetleri personelinden ankesörlü/kontörlü telefon aramaları nedeniyle haklarında adli makamlarca işlem yapılanların yüzde 96’sını FETÖMETRE vasıtasıyla önceden tespit edilerek ihraç edilmiş veya pasif göreve atanmış personel oluşturuyor.

MÜDAHALE ÇAĞRILARI

FETÖ’nün firarilerinin sosyal medya üzerinden yaptıkları yayınlar, yurtdışı uzantılı sözde haber siteleri ve youtube yayınlarında FETÖMETRE’ye yönelik karalama kampanyaları büyük yer tutuyor. FETÖ'nün teröristleri,FETÖMETRE’yi, ilgili ilgisiz her konuda gündeme getiriyor ve şikayet konusu yapıyorlar. Hatta NATO’ya uygunluğu bile sorgulanıyor. Son dönemdeki FETÖ yayınlarında Tunus örneği üzerinden Türkiye’ye açık açık müdahale çağrıları yapıyorlar. FETÖ’nün firari üyelerine, gerek FETÖMETRE gerekse Türkiye’ye müdahale amaçlayan algı operasyonlarının daha da arttırılması talimatı verildiği de belirtiliyor.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • tc ahmet 10 ay önce Şikayet Et
    Bu şerefli komutanımızı tebrik ederim.Geliştirdiği bu"fetömetrö" programını sadece askeriyede değil devletin tüm persoline uygulanmalı nekadar hain varsa devlet kadrolarından acilen uzaklaştırmalıyız.Şikayet eden fetöcülere inat ,üstün hizmet şeref madalyası ile ödüllendirilmeli
    Cevapla
  • Hakan Sönmez 10 ay önce Şikayet Et
    Fetö'nün bir terör örgütü olduğunu kabul etmiş oluyorlar böylece.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bu çocuğu tanıdınız mı? Şimdi katilin teki
Karşı ateşe karşı provokasyon: Yalanları böyle çürüdü