İtirafçı konuştu: Öksüz yanlış yerde aranıyor!

FETÖ'nün darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada, FETÖ itirafçısı Gökhan E, tanık olarak dinlenildİ. İtirafçı Gökhan E: "Örgüt üyelerinden biri, 'Öksüz güvenli bir yere aktarıldı, zaten onu yanlış yerde arıyorlar' dedi" diye konuştu!

İtirafçı konuştu: Öksüz yanlış yerde aranıyor!
İtirafçı konuştu: Öksüz yanlış yerde aranıyor!
GİRİŞ 11.12.2018 11:34 GÜNCELLEME 11.12.2018 12:30
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 474 sanıklı davanın görülmesine devam edildi.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmada tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları hazır bulundu.

Örgütte "öğretmen" konumunda olan ve duruşmada tanık sıfatıyla ifade veren FETÖ itirafçısı Gökhan E, gittiği FETÖ dershanesinde örgüt yapılanmasıyla tanıştığını, 2010'dan sonra da örgütün Kocaeli'deki Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeline yönelik askeri mahrem yapılanmasında "öğretmen" konumunda görev almaya başladığını bildirdi.

 

 

Burada bazı subaylardan sorumlu olduğunu, onlarla sohbet adı verilen örgüt toplantıları gerçekleştirdiklerini beyan eden Gökhan E, "FETÖ mensubu askerlere bulundukları görevlere ilişkin bilgileri bize aktarmalarını isterdik. Biz de bu bilgileri bizden daha üstte bulunan kişilere aktarırdık." ifadelerini kullandı.

Kendisinden daha üst konumda bulunan FETÖ yöneticilerinin albay rütbesindeki FETÖ'cülerle özel ilgilendiğini kaydeden Gökhan E, "Örgütte müdür konumunda bulunan kişi, albay rütbesinde olan örgüt üyesi askerlerle özel görüşmeler yapardı." dedi.

Davanın sivil sanıklarından Hakan Çiçek'in örgütün askeri mahrem yapılanmasında "genel müdür" konumunda olduğunu bildiren Gökhan E, "Örgütün olduğu bilinmeyen kolejlerin sahibi olduğunu ve örgüt mensubu kripto askerlerin çocuklarının bu okullarda eğitim gördüğünü biliyorum. Bizzat bu talimatın Fetullah Gülen tarafından verildiğini duydum." diye konuştu.

Gökhan E, Adana ve Hatay'da 19 Ocak 2014'te FETÖ mensupları tarafından MİT tırlarının durdurulması hadisesine ilişkin ise "MİT tırları operasyonunun talimatının bizzat Fetullah Gülen tarafından verildiğini Mithat kod adlı kişiden duymuştum." dedi. 

ADİL ÖKSÜZ YANLIŞ YERDE ARANIYOR

FETÖ mensubu askerlerden alınan askeri bilgilerin nasıl kullanıldığı ve kimlere iletildiği sorulan tanık, "Askeri birlik içinde yaşananları bir flaş bellek verilir ve ona yazmaları istenirdi. Toplanan bu bilgiler Twitter üzerinden hedef alınan kişileri karalamak için kullanılırdı." diye konuştu.

İtirafçı olmadan önce görüşme yaptığı örgüt sorumlularının ikinci bir darbe olacağından ve itirafçı olanların idam edileceğinden bahsettiğini ifade eden Gökhan E, firari Adil Öksüz'ü daha önce görüp görmediği sorusu üzerine Öksüz'ü daha önce görmediğini söyledi.

Gökhan E, "Adil Öksüz konusunda daha önce teşhis ettiğim örgüt üyelerinden biri, 'Öksüz güvenli bir yere aktarıldı, zaten onu yanlış yerde arıyorlar.' dedi." açıklamasını yaptı.

Davanın görülmesine devam ediliyor.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Umut.adana 9 ay önce Şikayet Et
  Ne oldu oksuzmu kaldin oksuz bak girmisin bir delige cikamiyorsunda.yanina kalirmi zannediyordun bitti saltanatiniz.bitti.
  Cevapla
 • YELMER 9 ay önce Şikayet Et
  bu terörist hala türkiyede çıkamadı yurt dışına kocaeli sakarya bölgesinde bir yerlerde
  Cevapla
 • hamsi 9 ay önce Şikayet Et
  niçin mit-hat kod adını vermişler.mit hattında çalışıyor veya miti hatırlatıyor.
  Cevapla
 • gresunlu 9 ay önce Şikayet Et
  ALLAH biliyor görüyor vakti saati gelince kurtlanarak geberir
  Cevapla
 • Adnan 9 ay önce Şikayet Et
  Kaçabildiği kadar kaçsın, Devletin adaletinden kaçsa da, İlahi adaletten kaçamayacak..
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan önemli Suriye sinyali: O bölgeye kadar inebilirsek...
Heyecanlandıran anlar! Türk Yıldızları İstanbul Boğazı'nda...