Erdoğan ilk kez konuştu: Affedilemez bir durum...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nun Ordu Valisi'ne yönelik hakaretleri ile ilgili, ''Bu devletin valisine kimsenin, ben edep ederim ağzıma alamam, bu ifadeyi kullanma hakkı yoktur... Bundan dolayı da affedilemez bir yanlışı yapmışlardır. Bundan sonraki süreç önümüzde bir seçim var. Artık seçimden sonraki süreçtir.'' dedi.

GİRİŞ 14.06.2019 17:05 GÜNCELLEME 14.06.2019 18:12
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Başkan Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde; 

 

 

Değerli arkadaşlar izledim. Biliyorsunuz Valiler başkanların o ildeki nesidir? Temsilcisidir. Ve devletin valisini bu şekilde bir küfürle anmak kabul edilebilir bir şey değildir. Tabi vali bey şu anda valilik olgunluğu içerisinde süreci işletiyor. Ben inanıyorum ki vali bey şu seçim sebebiyle sadece belki burada bir suç duyurusunda bulunmuş olabilir. Ama bunda da artık medya bilgileri aktarıyor. Bana gelen bilgiler şu seçim öncesi, doğru olmayacağına inandığım için işi hızlandırmak istemiyorum gibi bir yaklaşım ki bu zaten bu çok çok büyük bir olgunluk.

Bu işin arda bırakılır bir yanı yoktur. Valimiz inanıyorum ki seçim sonrası da bu işin takipçisi olacaktır. Çünkü bu devletin valisine kimsenin ben edep ederim, ağzıma alamam bu ifadeyi… Böyle bir ifadeyi kullanma hakkı yoktur, kullanamaz.

 

 

Demek ki belediye başkan adayı olarak henüz bu devleti tanımamış, devletteki ilişkileri, protokolü, protokolün çeşitli yerlerdeki giriş çıkışlarını, kimler kullanma hakkına sahiptir değildir bunları bilmiyor. Bundan dolayı da affedilemez bir yanlışı yapmışlardır. Bundan sonraki süreç önümüzde bir seçim var. Artık seçimden sonraki süreçtir.

Ama kim bilir bundan sonra da daha neler çıkacak yani. 

CHP HEYETİNİN ADLİYE ZİYARETİ

Artık bununla ilgili sizler zaten medya olarak görevinizi yaptınız. En isabetli kararı da verecek olan YSK’dır. Artık kim kiminle el ele kol kola dolaşıyor. Bunları da bütün görsel medya da yayınladınız. Yazılı medyada da yayınlandı. Benim ilgi alanım olsa diyeceğim ki şunu yaptım, yaparım. Ama benim ilgi alanım değil. İlgi alanım olan YSK’dır. Sizler de medya olarak her şeyi yaptınız. Ben inanıyorum ki YSK da gerekli adımı atacaktır.

YORUMLAR 31
 • Hu kuk 5 ay önce Şikayet Et
  Ekem Müdafa (imamoğlu) yargılanması gerek.
  Cevapla
 • Serhan Mukan 5 ay önce Şikayet Et
  Ekrem İmamoğlu'nun neden pkk uzantısı HDP başkanı bebek katili Selahattin Demirtaş'ın yolunun - çizgisinin doğru olduğunu savunması açığa çıktı ; Selahattin Demirtaş ve Ekrem İmamoğlu Devlet düşmanlığı konusunda aynı çizgide yoldaş olduğu Ekrem İmamoğlu'nun Vali'ye hakaret etmesi ile açığa çıktı: " Görünen köy kılavuz istemez"
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Fazla yükseldi düşüşü yakındır
  Cevapla
 • Abdullah 5 ay önce Şikayet Et
  Bu tip proje tiplemesi olduğu için devlet adamlığı ve terbiyesi nedir bilmiyor.Basit bir tipleme aynı zamanda yalancı.
  Cevapla
 • mehmet kut 5 ay önce Şikayet Et
  Sayın Cumhurbaşkanım bir emrin yeter...millet ordusu her daim hazır kıta bekliyoruz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
YHT'lerle ilgili önemli karar! TCDD Başkanı açıkladı
Son dakika: Türkiye'den ABD ve Rusya'ya rest: Yaptık yine yaparız