Numan Kurtulmuş'tan Moody's'e : Sana ne S-400'den!

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, "Moody's kararı ekonomik değil siyasi karardır. Sana ne S-400'den? Başka ülkede bu olsa 2 ayda hükumet gider, devlet ayakta kalmazdı." sözleriyle Moody's'in kararına çok sert tepki gösterdi.

GİRİŞ 15.06.2019 16:16 GÜNCELLEME 15.06.2019 16:16
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

CNN Türk canlı yayınında gündemi değerlendiren AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, S-400'lere ilişkin, "Türkiye için bir fantezi değil. Türkiye eski Türkiye değil." ifadesini kullandı. Kurtulmuş'un açıklamalarından başlıklar şöyle: 

 

 

"SANA NE S-400'LERDEN"

"Türkiye bakımından büyük riskleri taşıyan bir süreçle karşı karşıyayız. Bir takım ekonomik manipülasyonlar, Türkiye'nin ekonomik görünümünü negatife çevirmek için yapılan manipülasyonlar süreç için yapılıyor. Moody's'nin kararının siyasi olduğunu düşünüyorum.

 

 

Ekonomik karar ise sana ne S-400'lerden? Türkiye ekonomisi üzerinde büyük baskılar kuruldu. En sonunda ağustos ayında başlayan kur spekülasyonları ile başlayan bir süreci atlattı. Türkiye uzun yıllar boyunca cari açık konusunda tek haneli rakama ulaştı.

"TÜRKİYE'NİN OLMAZSA OLMAZI"

Türkiye üretim gücünü koruyarak ilerliyor. ABD bakımından çok daha önemli bir problemdir. ABD'nin asla kaybetmek istemeyeceği ülke Türkiye'dir. Gelişme potansiyeli taşıyan bir ülkedir. Türkiye'yi köşeye sıkıştırırsa kendi menfaatlerine de yaramayacağını bilecek bir ülke diye düşünüyorum. Türkiye'nin farklı alternatifleri de var. Bir tarafta sahadan bir tarafta da masada müzakereleri başarı ile yönetiyor.

Türkiye'nin temel olmazsa olması, milli menfaatleri konusunda bir fikri ve siyasi atmosferini sağlamak, Türkiye bu anlamda her alanda gelişme gösteren bir ülke. Önümüzdeki süreçte yüksek teknolojiler Türkiye gibi ülkeler için önemli. Türkiye küresel rekabette önemli adımlar atabilir.

MÜSAMAHA YOK

AK Parti'nin terörle mücadeledeki farkı şurada ortaya çıkıyor, hiçbir terör grubuna müsaama gösterilmemektedir. Türkiye, bölgenin nüfus itibari ile Kürtlerin en kalabalık olduğu ülkedir. Ne etnik, ne din kökeninde vatandaşlarımızdan ayırmayız. Demokratik açımlarını bunun için atabildi. Bu konuda herkesin hakkını, hukukunu, kültürünü sahiplenmesinin her türlü olanağı sağlıyoruz. 34'e yakın belediyede AK Parti adayına oy verdi. Biz Türkiye'de ilerlemenin yolu demokratik standartlarını yükseltmektir. 17 yıldır iktidar sürecine rağmen AK Parti 3 alanda reform yaptı. Askerlik, milli eğitim ve yargıda reform adımları atıldı. Bütün bunları yaparken kuşatıcı üslupla bunları yapmak önemlidir.

Dolaylı af olarak değerlendirilemez adalet reformu. Ciddi bir reformdur.

YAZDIR
YORUMLAR 40
 • Bkt 9 ay önce Şikayet Et
  Rahatsızmı oldunuz. Bu başlangıçtı. Hasedinizden geberene kadar daha size neler yapacağız neler. En sonunda önümüzde eğilip size el etek öptüreceğiz abd uşakları.
  Cevapla
 • HASAN OZTURK 9 ay önce Şikayet Et
  sa abd butunuyle saldıracak lakın s400 lazım akdenızde konuclanacak ama BU BIZE akdenızde saha kaybettırdı
  Cevapla
 • Yozgatlı 9 ay önce Şikayet Et
  CHP nin s400 konusunda ABD ye bir laf ettiğini duyan varmı.CHP tam bir ABD uşağı.
  Cevapla
 • TNR-BYGL 9 ay önce Şikayet Et
  böyle sorular soran sözde gazeteciler varken, başka haine gerek var mı? aziz ayasofya camiisine karşı olan birinden de başka ne beklenir ki?
  Cevapla
 • nealaka 9 ay önce Şikayet Et
  batı borsasını bitirip doğu avrasya ekonomisine yönelmedikçe Türkiye büyüyemez. Bizim alış ve satış pazarımız Rusya, Çin ve diğer doğu Türki Cumhuriyeti ülkeleri olmalı. Nerde değer veriliyorsan orda olmalısın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
BDDK'dan yeni karar! Kredi kartı ödemelerinde kolaylık sağlandı
'Satışlar doyuma ulaştı! Hazır olun: Yükseliş başlıyor'