Trump'tan yeni 'Türkiye' mesajı! 45 dakika içinde 2 farklı açıklama!

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'yle ilgili yaptığı açıklamada, ''S-400 konusunda Türkiye'ye şu anda yaptırım uygulamayı düşünmüyorum.'' ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra yeni bir açıklama yapan Trump, "Ne yapabileceğimize bakıyoruz. Henüz kararımızı açıklamadık" dedi

Trump'tan yeni 'Türkiye' mesajı! 45 dakika içinde 2 farklı açıklama!
Trump'tan yeni 'Türkiye' mesajı! 45 dakika içinde 2 farklı açıklama!
GİRİŞ 19.07.2019 00:43 GÜNCELLEME 19.07.2019 01:31
Bu Habere 179 Yorum Yapılmış

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye konusunda Barack Obama yönetiminin hata yaptığını vurgulayarak, "Birçok bakımdan çok zor bir durum. Dolayısıyla şu anda (yaptırımlar konusuna) buna bakıyoruz, ne yapabileceğimize bakıyoruz. Henüz (kararımızı) açıklamadık." dedi.

45 DAKİKADA AĞIZ DEĞİŞTİRDİ!

Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi Beyaz Saray'da kabul eden ABD Başkanı Trump, Türkiye ile ilgili kısa süre önce yaptığı açıklamadan farklı bir değerlendirme yaptı.

İlk açıklamasında "Türkiye'ye yaptırım konusuna şu anda bakmadıklarını" dile getiren Trump, "Bu durumda Türkiye'ye yaptırımları göz ardı mı ediyorsunuz?" şeklindeki soruya, "Buna bakıyoruz. Birçok bakımdan çok zor bir durum. Önceki yönetim (Barack Obama) bu konuda daha iyisini yapabilirdi. Türkiye bağlamında önceki yönetim çok büyük hatalar yaptı ve bu çok kötü. Dolayısıyla şu anda buna (yaptırımlar konusuna) bakıyoruz, ne yapabileceğimize bakıyoruz. Henüz (kararımızı) açıklamadık." yanıtını verdi.

İLK AÇIKLAMASINDA 'YAPTIRIM DÜŞÜNMÜYORUZ' DEMİŞTİ

Trump, bu açıklamasından kısa süre önce, "Türkiye'ye yaptırım getirecek misiniz?" şeklindeki bir soru üzerine, "Hayır. Şu anda buna bakmıyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye'nin S-400'leri almasına ilişkin Beyaz Saray'dan dün yapılan açıklamada, S-400'lerden dolayı Türkiye'nin artık F-35 projesinin parçası olamayacağı kaydedilerek, "ABD, Türkiye ile stratejik ilişkisine halen çok değer vermektedir. NATO müttefikleri olarak ilişkilerimiz çok katmanlıdır ve sadece F-35'lere bağlı değildir." değerlendirmesine yer verilmişti.

Ayrıca ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon), Türkiye'nin, S-400 alımından dolayı F-35 projesinden çıkarılması için sürecin başlatıldığı belirtilerek, "Bununla beraber ABD, Türkiye'nin stratejik ortaklığına halen çok değer vermektedir." açıklaması yapılmıştı.

 

 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 179
 • Adanalı. 4 ay önce Şikayet Et
  Yahu kardeşim beklemeye ne gerek var, karaımızı verip bizde onlara yaptırım yapalım, önce incirlik sonra kürecik arkası gelmeli bak nasıl geri adım atacaklar.
  Cevapla
 • E.K 4 ay önce Şikayet Et
  İt ürür kervan yürür
  Cevapla
 • misafir8 4 ay önce Şikayet Et
  çok da tın. olusa ekime, olmazsa kasıma. Bu satten sonra herşeyimizi kendimiz yapacağız. Bunun başka yolu yok. Hemde ülkeye uygun olan yatırımlarla. Bir uçak gemisi şu an uzak gibi görünsede. Fırlatmalı sistemli daha küçük bir gemi bir SİHA ordusu taşıyabilir. SİHA ların radar zırhlarıda geliştirildi mi? arı gibi sokar, hayalet gibi uçarız.
  Cevapla
 • muyo 4 ay önce Şikayet Et
  ne bekliyordunuz ki adamların yıllarca türkiyeye yaptığı bu
  Cevapla
 • hasan 4 ay önce Şikayet Et
  BU ADAM DÖNEK. ülkeyi kendi yönetse dediğini yapacak ama pentagon yönettiği için kendi karar veremiyor. ve bocalıyor. kukla olduğundan tutarsız açıklamalar yapması gayet normal.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'ın açılışını yaptığı Cambridge Camisini bir de böyle görün
Balık avında ilginç yöntem!