Fahrettin Altun: En temel hedef...

İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Dolmabahçe’de Medya kuruluşlarının yöneticileriyle bir araya geldi. Barış Pınarı harekatı hakkında bilgiler veren Altun, "Terör mevzilerinin temizlenmesi en temel hedeftir" dedi.

GİRİŞ 10.10.2019 15:22 GÜNCELLEME 10.10.2019 15:23
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi'nde medya kuruluşlarının üst düzey yöneticileriyle bir araya geldi. ‘Barış Pınarı Harekatı’ hakkında bilgilerin verildiği toplantıya Kanal7 Genel Yayın Yönetmeni Aykut Zahid Akman, Ülke Tv Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk'ün yanı sıra çok sayıda medya temsilcisi katıldı.

 

 

Toplantının basına açık bölümünde konuklarını selamlayan Altun, "Sayın Cumhurbaşkanımız süreçle alakalı bir konuşma yaptı. Konuşma sadece Türkiye’de değil, bütün dünyada uluslararası haber ajansları konuşmayı canlı olarak sundular. Ciddi anlamda bir etki oluşturdu. Cumhurbaşkanımız net bir şekilde perspektifimizi, ülkemizin beklentilerini ortaya koydu. Bu harekatla Türkiye’nin oluşturmaya çalıştığı barış sürecinin sadece bölgemiz için değil küresel alan için ne kadar önemli olduğunu ifade etmiş oldu’’ ifadelerini kullandı.

 

 

Barış Pınarı harekatıyla terör mevzilerinin temizlenmesinin ana hedef olduğunu vurgulayan Altun,’’Barış Pınarı Harekatımız Cumhurbaşkanımızın talimatıyla saat 16.00’da başladı. Yine Cumhurbaşkanımız tarafından dünya kamuoyuna duyuruldu. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusunun yürüttüğü bir harekattan bahsediyoruz. Havadan başladı harekat ardından kara unsurlarımız sürece dahil oldu.

Cumhurbaşkanımız harekatın güncel durumuyla alakalı bilgiler verdiler. Bununla alakalı daha detaylı olarak konuşmamızı sürdürebiliriz. Dinamik süreç devam ediyor. Sahadan gelen olumlu bilgilerle süreç şekilleniyor. Fırat Nehri’nin doğusuyla Suriye’yle Irak sınırı arasında kalan hat boyunca terör mevzilerinin temizlenmesi en temel hedeftir. Burada bu hedef doğrultusunda kararlı adımlar atılmaya devam ediyor. Bu anlamda değerlendirdiğimizde terör unsurlarının, terör örgütlerinin kendi mevzilerini korumak, kara propagandasını sürdürmek adına attığı adımlarda var. Bunları da burada konuşacağız’’ şeklinde konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • M.T 1 ay önce Şikayet Et
  Terör örgütüne hem Suriye tarafında hem Türkiye tarafında sivillere saldırmayın çağrıları sık sık tekrarlanmalı. "Kendinizi haklı göstermek için masum canlara kıyıyorsunuz" denilmeli.
  Cevapla
 • M.T 1 ay önce Şikayet Et
  Daha önce belirtmiştim. Amerikan kamuoyunu etkilemek için amerika saatine göre sabah büyük bir sosyal medya karalama kampanyası başlatmışlardı. Öyle görünüyorki trump üzerindeki baskıdan dolayı son mesajını yayımladı. Türkiyedeki amerikancı medya bak trump çok baskı altında algısını büyütmeye çalışıyor. Bizim ne cevap vereceğimiz konusunda akıl vermek haddimi aşmak olur. Uzmanlarımız her detayı ince hesaplamalılar. Olumsuz bir yanıta/ekonomik saldırıya belki çok daha sert cevap vermek daha doğru olabilir.
  Cevapla
 • M.T 1 ay önce Şikayet Et
  amerikan-ab kamuoyunu etkilemek için kullanılan hashtag ler Türkiye'den kolayca ulaşılamıyor. pkk vahşetini, sahte haberleri açıklayan ingilizce paylaşımlar özellikle yabancı ülke kamuoyları için açılan etiketlerde paylaşılmalı. Aksi takdirde bu paylaşımlar Türkiye ile sınırlı kalıyor görünüyor. Ayrıca twitter yabancı ülke etiketlerinde bizim paylaşımlarımızı sansürlüyor görünüyor. Yanılıyor muyum siz de analiz ediniz ?
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Trump'ı çıldırtan karar! Ülkemiz tarihinde görülmedi!
Şoke eden görüntü! Polisi aracın kaputunda sürükledi!