Cumhurbaşkanlığı'ndan ABD'ye tepki!

SON DAKİKA: Cumhurbaşkanlığı Kabinesinden, ABD'nin terör raporuna ilişkin sert tepki geldi. Açıklamada, 'ABD Dışişleri Bakanlığının 2018 Yılı Terör Raporu'nda, PKK terör örgütünün Suriye kolu YPG ve siyasi kolu PYD'den, 15 Temmuz darbe girişiminin faili FETÖ'den söz edilmemesinin çifte standartlı yaklaşımın en bariz örneklerinden biri olduğu kaydedildi.

Cumhurbaşkanlığı'ndan ABD'ye tepki!
Cumhurbaşkanlığı'ndan ABD'ye tepki!
GİRİŞ 04.11.2019 21:41 GÜNCELLEME 04.11.2019 23:38
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının ardından ABD Dışişleri Bakanlığı 2018 Terör Raporu ile ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, “Terörle mücadele gerekçesiyle dünyanın dört bir yanında faaliyet yürüten Amerika Birleşik Devletlerinin, bu raporun ardından terörizm konusunda kimseye söyleyecek sözü kalmamıştır. Terör örgütleriyle aynı yatağa girenlerin akıbetinin, eninde sonunda o zehirli yılan tarafından ısırılmak olacağını bir kez daha hatırlatmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin, ABD Dışişlerı Bakanlığının 2018 Terör Raporu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Türkiye, 1984 yılından beri kesintisiz bir şekilde bölücü terörle mücadele eden, daha önce ASALA başta olmak üzere, çeşitli terör örgütlerinin küresel düzeyde saldırılarına maruz kalmış bir ülkedir.

'BAŞARI SAĞLAMIŞ PEK AZ ÜLKE VARDIR'

 

Dünyada, Türkiye kadar terör saldırılarından mağdur olmuş ve terör örgütleriyle etkin mücadele verip başarı sağlamış pek az ülke vardır.

Son yıllarda, Suriye’de yaşanan insani kriz, DEAŞ yanında bir diğer terör örgütünün daha, PKK’nın bir kolu olan YPG’nin bölgemizde palazlanmasına yol açmıştır.

'FIRAT KALKANI HAREKATIYLA DEAŞ'IN HAREKAT ALANINI SINIRLANDIRDIK'

 

 

Topraklarında 4 milyon sığınmacıyı barındıran Türkiye, aynı zamanda, sınırlarını hedef alan DEAŞ ve PKK-YPG terör örgütleriyle de mücadele etmiştir.

Fırat Kalkanı Harekatıyla 3 binin üzerinde DEAŞ’lıyı ve 600 YPG’liyi etkisiz hale getirdik. Zeytin Dalı Harekatıyla 4 bin 500 YPG’liyi etkisiz hale getirirken, aynı zamanda DEAŞ’ın harekat alanını da büyük ölçüde sınırlandırdık.

İdlib’de Rusya ile birlikte oluşturduğumuz Gerilimi Azaltma Bölgesi sayesinde, hem 3 milyon kişiyi ilgilendiren büyük bir insani trajediyi önledik hem de terör örgütlerinin hareket alanlarını bir kez daha daralttık.

'BARIŞ PINARI HAREKATIYLA TERÖR ÖRGÜTLERİNİN VARLIĞINI ORTADAN KALDIRDIK'

Barış Pınarı Harekatımızı da hem PKK-YPG terör örgütünün bölgedeki varlığını ortadan kaldırmaya ve ülkemizdeki Suriyeli sığınmacıların geri dönüşünü sağlamaya hem de DEAŞ’ın Suriye’de yeniden melce bulmasını engellemeye yönelik olarak başlattık.

Aynı şekilde, ülkemiz tarihinin gördüğü en alçak darbe teşebbüslerinden biri olan 15 Temmuz’un faili olan FETÖ terör örgütüyle de kapsamlı bir mücadele yürütüyoruz.

Görüldüğü gibi, Türkiye’nin attığı her adım terör örgütleriyle mücadeleye ve teröristleri etkisiz hale getirmeye yöneliktir.

'TÜM DOSTLARIN HUZURU VE GELECEĞİ İÇİN...'

Üstelik Türkiye bu mücadeleyi, kendi sınır güvenliği yanında, NATO ittifakı başta olmak üzere, tüm dostlarının huzuru ve geleceği için yürütmektedir.

Buna rağmen, Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan 2018 Yılı Terör Raporu’nda, PKK terör örgütüne yer verilmesine rağmen, onun Suriye kolu olan YPG’den ve siyasi kolu PYD’den, aynı şekilde 15 Temmuz darbe girişiminin faili FETÖ’den söz edilmemektedir.

'ÇİFTE STANDARTIN EN BARİZ ÖRNEKLERİNDEN...'

Bu tavır, son dönemde örneklerine çok sık rastlamaktan dolayı üzüntülü olduğumuz, terör örgütlerine karşı çifte standartlı yaklaşımın en bariz örneklerinden biridir.

Terörle mücadele gerekçesiyle dünyanın dört bir yanında faaliyet yürüten Amerika Birleşik Devletleri’nin, bu raporun ardından terörizm konusunda kimseye söyleyecek sözü kalmamıştır.

'BİR KEZ DAHA HATIRLATMAK İSTİYORUZ...'

Terör örgütleriyle aynı yatağa girenlerin akıbetinin, eninde sonunda o zehirli yılan tarafından ısırılmak olacağını bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

Türkiye, PKK ve DEAŞ’la olduğu gibi, PYD ve FETÖ başta olmak üzere, diğer tüm terör örgütleriyle de kararlılıkla mücadele etmeyi sürdürecektir.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 28
 • Hıdır BUDUR 1 hafta önce Şikayet Et
  KLASIK ABD TAKTİĞİ VE STRATEJİSİ : Bir konuyu gererler gererler, baktılar karşısındakiler isteklerini yutmuyorr. Teşekkür ederrrrrr ve BİR ÜST MAKAMLA İŞİ BİTİRME yolunu seçerlerrr. Gelinen noktada "en üst cumhurbaşlanlığı makamında bile isteklerine RED CEVABI" verildi.."kuvvetlerini (PKK=PYD) koruma altına alıpp" Yine teşekkür ederlerrr..Siyasi bir değişimmm ve SUİKAST DAHİLLL ! Yeni bir yol açmaya çalışırlarrr. İşte o günlerdeyizzz.. Çok Dikkattt edelimmmm!!!
  Cevapla
 • ihsan 1 hafta önce Şikayet Et
  abd nin kendi terör örgütü bunlar bahsedermi saklar.
  Cevapla
 • Recep 1 hafta önce Şikayet Et
  Türkiye Teröristlerle değil Dünya ile savaşıyor. Dünya Türkiyeye savaş açmış bunları Kendileri Türkiye ile savaşmaya göze alamadıkları için kendi kurup besledikleri Terör örgütleriyle Yapıyorlar. Müslüman olmalarına Rağmen Araplar da Bunlara Dahil 1000 yıl İslamın Sancaktarlığını yapan Türklere karşı Hristiyanlarla Yahudilerle bir oldular. Hristiyan Dünyası da Zaten Müslüman olarak Türkleri biliyor Türk denince Müslüman Müslüman denince Türkler akıllarına geliyor.
  Cevapla
 • Sayko 1 hafta önce Şikayet Et
  Biz niye israil ile kötüyüz biri aciklasin.
  Cevapla
 • Vatansever 1 hafta önce Şikayet Et
  Reis bırak şu kafir abd ye gitme o adi ile muhatap olma
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Trakya'da umutlandıran keşif: Hidrokarbon kaynaklarına ulaşıldı
Türkiye'nin harekatı sonrası işte yeni Afrin!