CHP'li eski RTÜK üyesi Bildirici FETÖ'nün ses kayıtları için seferber olmuş

CHP’li eski RTÜK Üyesi Faruk Bildirici’nin; 17-25 Aralık yargı darbe girişiminin ardından Fetullahçı Terör Örgütü’nün yasa dışı ses kayıtlarının yayınlanması için başvuruda bulunduğu ortaya çıktı.

CHP'li eski RTÜK üyesi Bildirici FETÖ'nün ses kayıtları için seferber olmuş
CHP'li eski RTÜK üyesi Bildirici FETÖ'nün ses kayıtları için seferber olmuş
GİRİŞ 17.02.2020 10:58 GÜNCELLEME 17.02.2020 10:59
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

RTÜK'ün görev alanına giren medya organlarına karşı ve siyasi tarafsızlığını yitirdiği için 6112 sayılı Kanun gereği görevden çekilmiş sayılan eski RTÜK Üyesi Bildirici'nin, görevi devam ederken FETÖ'ye destek girişimleri tespit edildi.

 

 

BİLDİRİCİ: 17-25 ARALIK VE MİT TIRLARINA İLİŞKİN YAYIN YASAKLARI KALKSIN

 

 

Faruk Bildirici, RTÜK üyesi olduğu dönemde 17-25 Aralık süreci, MİT TIR'larının durdurulması, Musul'daki Türkiye konsolosluğunun işgal edilmesi ve Reza Zarrab'la ilgili dört yayın yasağı kararının RTÜK'ün web sayfasından kaldırılması için başvuru yaptı.

İPTAL KARARININ ARDINDAN SABAH DİLEKÇEYİ ELDE VERDİ!

Faruk Bildirici'nin Anayasa Mahkemesi'nin FETÖ'nün 17-25 Aralık emniyet ve yargı kumpasıyla ilgili yayın yasağının iptal kararını açıkladığı gecenin sabahında saat 09.00'da dilekçeyi bizzat elden getirerek gereğinin yapılmasını istemesi planlı ve programlı bir organizasyonu işaret etti.
Faruk Bildirici, RTÜK'teyken verdiği bu dilekçeleri birçok kez ısrarla Üst Kurul toplantılarında da dile getirdi.

FETÖ'YE HİZMET EDEN YAKLAŞIMINI SAVUNDU

Başvuruları RTÜK Başkanlığınca reddedilen Faruk Bildirici, daha sonra muhalif yayın organlarına verdiği demeçlerle FETÖ'ye hizmet eden yaklaşımını savundu. Ana muhalefet partisi sözcüleriyle TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Faruk Bildirici, siyasi tarafsızlığını da kaybedince yasa gereği görevinden çekilmiş sayıldı ve karar Üst Kurulca onandı.

Faruk Bildirici, kendisini "medya ombudsmanı" olarak tanımlıyor. Bildirici Hürriyet Gazetesi'nden ayrıldıktan sonra CHP tarafından RTÜK'e gönderilmişti.

KAYNAK: SABAH / KENAN KIRAN
YAZDIR
YORUMLAR 16
 • Adanalı. 1 ay önce Şikayet Et
  Bunların yatacak yerleri varmı sizce.
  Cevapla
 • dede 1 ay önce Şikayet Et
  Yok canııııııım chp nin fetöyle ne ilgisi olabilir ki.
  Cevapla
 • oraloğlu 1 ay önce Şikayet Et
  nasihat be bilgilendirme: Git ve dinini öğren.. Bu adamın dini islam ile hiçbir alakası yok ağzımızda tüy bitti. bu adam zındık.. Zındık= İslam bilgilerini bilen . lakin onunla amel etmiyene denir. müşahade yakin ehlinden
  Cevapla
 • Samii 1 ay önce Şikayet Et
  Zındık olmasalardı zaten chp nin onlarla işi olmazdı.
  Cevapla
 • gerçekçi olalım 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiye diye bir devlet var oldukça ittihad ve terakki, fetö vs gibi adı farklı bile olsa mutlaka bu ülkeyi yıkma gayretinde bir cehape olacaktır. Osmanlıyı kim yıktı? İstiklal harbinin tüm kahramanlarını "vatana ihanet"le suçlayıp sürgüne yollayan kimdi? Bu millet gözünü açıp düşmanını görmedikçe bu böyle gider.
  Cevapla
 • şems 1 ay önce Şikayet Et
  aynen
  Cevapla
 • sedat 1 ay önce Şikayet Et
  Al sana siyasi ayak .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Trump'ı koronavirüs korkusu sardı
Son dakika: Kritik toplantı sonrası Erdoğan duyurdu: Parayla satışı kesinlikle yasak!