Üzeyir Garih'i tapınakta öldürdüler

Garih cinayeti hükümlüsü Yener Yermez, ünlü işadamının üyesi olduğu bir tarikat yapılanması tarafından gizli bir tapınakta, ritüeller eşliğinde bıçaklanarak öldürüldüğünü ileri sürdü.

Üzeyir Garih'i tapınakta öldürdüler
Üzeyir Garih'i tapınakta öldürdüler
GİRİŞ 16.02.2009 09:01 GÜNCELLEME 16.02.2009 09:01

Ergün Diler'in haberi

Kameraya kaydedilen infaz sonrasında ise cesedi, sır kadın 'Meral'in yanındaki kimliği meçhul şahıs Eyüp Mezarlığı'na bıraktı.

Yener Yermez tarafından 'bireysel' olarak işlendiği ileri sürülen Üzeyir Garih cinayetinin 'organize' şekilde gerçekleştirildiği ileri sürüldü. Cinayet hükümlüsü Yermez'in şok ifadesine göre, Garih üyesi olduğu gizemli örgütün, gizli tapınağında infaz edildi. İddiaya göre, garip giysili kişilerin katıldığı törende bıçaklanarak öldürülen ünlü işadamının cesedi, daha sonra 'Meral' adlı kadının kimliği meçhul arkadaşı tarafından Eyüp Mezarlığı'na bırakıldı. İnfazın kamera kayıtları ezberletilen Yermez ise cinayeti üstlendi.

AYİN SONRASI BIÇAKLANDI

Alarko Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Garih'i 25 Ağustos 2001 tarihinde öldürmekten hüküm giyen Yener Yermez'in yeni iddiaları, 'hükümlüsü' bulunmasına rağmen çok sayıda sır taşıyan cinayetin seyrini değiştirdi. Gündeme bomba gibi düşen iddiaya göre, Üzeyir Garih, mensubu olduğu tarikatımsı gizli bir yapılanmanın, üst birimi tarafından cinayet tarihinde gizli bir tapınağa davet edildi. Çok özel durumlarda kullanılan tapınaktaki davete icabet eden Üzeyir Garih için tören düzenlendi. Ayin ritüelleri taşıyan bu tören sonrasında garip giysiler içindeki çok sayıda örgüt üyesinin gözleri önünde, esrarengiz kadın Meral ve arkadaşı, farklı bıçaklarla Üzeyir Garih'i vahşi şekilde infaz etti. Yermez'in iddiasına göre, infaz sonrası ise ünlü işadamının cesedi, soruşturma dosyalarında adı geçen Meral'in yanındaki kimliği belirsiz bir kişi tarafından Eyüp Mezarlığı'na taşındı. Yermez'in, açılan yeni soruşturma kapsamında Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'e ve polise verdiği iddia edilen ifadelerde şok edici bilgiler ortaya çıktı:

YANINDAYDILAR

"Olay günü Meral beni görevli olduğum Hasdal Kışlası'ndan aldı. Birlikte Eyüp'teki bir otelden oda ayırttık. Daha sonra, Piyer Loti tepesine çay içmek için çıktık. Meral, "Eyüp'te bir arkadaşımla buluşacağım, sen burada bekle"

diyerek ayrıldı. Uzun süre Meral gelmeyince yürümeye başladım. Eyüp Mezarlığı'nın içinde yürürken yerde kanlar içinde yatan Garih'i gördüm. Adamın yanında Meral ve arkadaşı duruyordu. Bana bir telefon verip olay yerinden ayrıldılar.”

"Meral ve yanındaki esrarengiz adamla tekrar Eyüp'te buluştuk. Beni de bindirdikleri arabayla Gaziosmanpaşa yakınlarında bir eve gittik. Eve yaklaştığımız sırada arabada gözlerimi bağladılar. Evde bana bir video kaset izlettiler. İzlediğim görüntülerde, Meral ve yanındaki adamın Garih'in bıçakla öldürme anı vardı. Kamera bir yere sabitlenmiş, cinayet anı 5-6 metre uzaktan çekilmişti. Kaseti defalarca izledikten sonra bana, cinayeti işlediğimi nasıl anlatacağımı ezberlettiler. Cinayeti üzerime alırsam bana para vereceklerini, aksi takdirde, beni ve ailemi yok edeceklerini söylediler.'

 

Komutanları Ergenekon sanığı çıktı

Garih cinayeti 8 yıl aradan sonra geçen yıl başlatılan Ergenekon soruşturmasıyla tekrar gündeme geldi. Adli Tıp uzmanıi Ümit Sayın'ın bilgisayarlarında Garih cinayeti dosyasıyla ilgili geniş bir arşiv ele geçirildi. Garih'in aile dostu işadamı Doğan Kasadolu da şok iddialarla ortaya çıktı. Bu iddilara göre, Üzeyir Garih'in öldürüldüğü gün bir polis otosuyla gelen kişiler, Garih'in küçük torununu kollarına kelepçe takarak gözaltına aldı. Kasadolu, bu kişilerle yaptıkları görüşmelerde bu işin üzerine giderlerse cinayeti bu çocuğun işlediğini açıklayacakları şeklinde tehdit aldıklarını ileri sürdü.. Bütün bu iddiaların üzerine giden Yeni Şafak ise Üzeyir Garih'i öldürmek suçundan hüküm giyen Yener Yermez'in, Ergenekon davasının tutuklu sanığı emekli albay Fikri Karadağ ve Tuncay Güney'le 'change oto' işinde tutuklanan teğmen Murat Oğuz'un emrinde askerlik yaptığı bilgisine ulaştı.

 

Çatlı'nın çantası Meral'in elinde

Susurluk kazasında kaybolan Abdullah Çatlı'ya ait çantanın kendisinde olduğunu ileri süren Ergenekon sanığı Sami Hoştan'ın yalan söylediği, asıl çantanın Yermez'in 'bulunursa cinayet aydınlanır' dediği esrarengiz kadın 'Meral' tarafından alındığı ileri sürüldü. Hem Garih cinayetindeki rolü hem de Veli Küçük'ten aldığı Çatlı'nın sır belgelerini Almanya'da 'önemli' bir isme teslim ettiği düşünülen Meral, her yerde aranıyor.

 

Yeni Şafak'a gelen mektup

Yener Yermez, Garih cinayetiyle Ergenekon terör örgütünün bağlantıları üzerine haberler yapan Yeni Şafak'a, Aralık ayında cezaevinden gönderdiği mektupla önemli bilgiler verdi. Yermez, mektubunda, cinayeti işlediğine yönelik senaryoyu kabul etmesi için ölümle tehdit edildiğini öne sürdü ve Yeni Şafak'ın sır cinayetin üzerindeki perdeyi kaldıran haberlerini teyit etti.

 

(Yeni Şafak)

YAZDIR
YORUMLAR 51
 • Barbaros Yılmaz 9 yıl önce Şikayet Et
  KV Senaristleri iyi çalışmış. Kv senaristleri boş adamlar değil.Bir sürü konsept danışmanı var.İstihbarat kökenli insanlar hakim savcı gazeteci.Bu olayları bizim bilmiyor olmamız hiçkimsenin bilmediği anlamına gelmez.2 şey olabilir.Olay bu şekilde olmuştur.KV öğrenmiş ve yansıtmıştır.Zaten KV de o bölümden sonra herkes üzeyir garih cinayeti demişti.Ya da sulandırma.Ben ilkine ihtimal veriyorum.KV olması gereken derin devleti çizmeye çalışıyor kendince.Üzeyir garih adi bir cinayetle ölmedi bu kesin.Hikayesi nasılsa nasıl!!!farketmez.
  Cevapla
 • Barbaros Yılmaz 9 yıl önce Şikayet Et
  KV senaristleri iyi çalışmış. Kv senaristleri boş adamlar değil.Bir sürü konsept danışmanı var.İstihbarat kökenli insanlar hakim savcı gazeteci.Bu olayları bizim bilmiyor olmamız hiçkimsenin bilmediği anlamına gelmez.2 şey olabilir.Olay bu şekilde olmuştur.KV öğrenmiş ve yansıtmıştır.Zaten KV de o bölümden sonra herkes üzeyir garih cinayeti demişti.Ya da sulandırma.Ben ilkine ihtimal veriyorum.KV olması gereken derin devleti çizmeye çalışıyor kendince.Üzeyir garih adi bir cinayetle ölmedi bu kesin.Hikayesi nasılsa nasıl!!!farketmez.
  Cevapla
 • esma efesli 9 yıl önce Şikayet Et
  zaten biliyorduk. TV5 te kadir mısıroğlu bir söyleşi sırasında böyle öldürüldüğünü ima etmişti zaten tam bir siyonist infazı demekki tahminlerinde yanılmamış. Allah ondan razı olsun. herkese tavsiye ederim yahudilerin ve siyonistlerin iç yüzünü öğrenmek isteyen Kadir Mısıroğlu' nun kitaplarına bakabilir.
  Cevapla
 • Doğukan Kılınç 9 yıl önce Şikayet Et
  dikkat.... kurtlar vadisinde baron aynen tapınakta hançerlenerek bu şekilde öldürülüyordu sonra bir mezarlığa bırakılıyordu. hatırlayanlar var mı. Eğer bu iddea gerçekse dizi nerden biliyor. Bu kadar tesadüf olur mu?
  Cevapla
 • hakan yıldız 9 yıl önce Şikayet Et
  KURTLAR VADISI TURKIYE. Peki hacım o sırada polat neredeymiş...Güllü hatun peşindemi koşuyomuş....Abdulhey ne yapıyormuş neden kurtarmamışlar adamı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
IMF'den erken seçim yorumu
Beşiktaş hükmen yenilgiden böyle kurtuldu!