Özel harekatta görev değişimi

Özel Harekat Daire Başkanı Cemil Yurtsever görevden alınırken, yerine Iğdır Emniyet Müdürü Cemil Tonbul atandı.

Özel harekatta görev değişimi
Özel harekatta görev değişimi
GİRİŞ 27.04.2011 17:37 GÜNCELLEME 27.04.2011 17:37

Süpriz atamanın gerekçesinin, 10 Nisan Polis Haftası kutlamaları kapsamında Sivas'ta özel harekatçıların yürüyüşü sırasında söyledikleri "Bozkurt" sloganı olduğu ileri sürüldü.

Sivas’ta 10 Nisan Polis Bayramı’nda düzenlenen etkinlikler kapsamında İstasyon Caddesi üzerinde tören geçişi yapan polislerin, tören bitiminde Emniyet Müdürlüğü’ne giderken Atatürk Caddesi üzerinde görüntüleri medyada yer aldı.

Emniyet Müdürlüğü’nün birçok şubesindeki polislerin bölüm bülüm geçtiği yürüyüş sırasında öndeki birlikler sessiz bir şekilde yürürken, Özel Harekatçılar, Ozan Arif’in bestelediği "Ölmez bu hareket, ölmez bu dava" adlı türküsünü koro halinde seslendirdi. Görüntülerde, Özel Harekat birliğinin önünde giden amirlerinin "Kim bunlar" diye bağırarak sorduğu soruya, "Bozkurtlar" diye karşılık verdiği ve bunun yürüyüş boyunca tekrarlanması dikkat çekti.

Cep telefonuyla çekilerek video paylaşım sitelerinde yayınlanan bu görüntülerle ilgili Sivas Valiliği tarafından inceleme başlatıldı. Vali Ali Kolat, özel harekatçıların yürüyüş sırasındaki sloganları ile ilgili haberlerin ardından soruşturma açıldığını açıkladı.

Özel Harekat Daire Başkanlığı’ndaki görev değişikliğinin Sivas’taki Özel Harekat birliğinin bu görüntülerinin ardından gerçekleşmesi dikkat çekti. İçişleri Bakanlığı kaynakları, görev değişikliğinin Sivas’taki yürüyüşle ilgisinin bulunmadığını, Sivas Valiliği’nin konuyla ilgili soruşturma açtığını belirtti.

TONBUL KİMDİR?

Bu arada Özel Harekat’ın başına atanan Cemil Tonbul, 10 Mayıs 2010’da Iğdır Emniyet Müdürlüğü’ne getirilmişti. 1985 yılında Elazığ Fırat Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden, 1986 yılında ise Polis Akademisinden mezun olan Tonbul sırasıyla, Asayiş Daire Başkanlığı, Muş ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, Azerbaycan Bakü Büyükelçiliği’nde Güvenlik Ataşeliği yaptı. Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün ardından Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı’nda görev alan Tonbul, Polis Başmüfettişi olarak da görev aldı.

ANKA

YORUMLAR 5
 • adıyamanlı 6 yıl önce Şikayet Et
  akp dönemi. akp döneminde bir yere gelebilmek için cemaatten olmazsan,demokrasi söylemleriyle ülkeyi parçalama faaliyetlerin olmazsa,milliyetçi duyguların kabarırsa,bulunduğun konumda barınamazsın,tez zamanda yerine bu özellikleri taşıyan birisiyle değiştirilirsin,direninsen bir kaset atılır internete bir daha kendine gelemezsin
  Cevapla
 • serhan dadaşça 6 yıl önce Şikayet Et
  şüphelenmeye başladım.. bahçeliye mhp yönetimine eleştirleriniz yapın kimse bişey demiyor.fakat Türk Milletinin genlerinde olan şeyleri yasaklamak çok tehlikeli.akp yönetiminin Türk anlayışı beni kuşkulandırmaya başladı.diyarbakırda devletin araçları pkk törenlerine katılıyor apo bayrağı asıyor ses yok.polisler bozkurtuz şeklinde bağırmış fırtınalar koptu.nereye gidiyoruz böyle...!
  Cevapla
 • Mehmet Ali GÜMÜŞKAYA 6 yıl önce Şikayet Et
  Niçin siyasi slogan. Bu arkadaşlar devletin memuru(polisi) mi yoksa birilerinin emrinde devlet adına derin devletin tetikçiliğinimi üstleniyorlar. Niye Ozan arif yada Şivan perver, illa siyasi simge haline gelmiş birilerinin şiirlerini marşlaştırırlarki?Herkes yerini bilecek ve görevinin gereği adam gbii işini yapacak,siyasi görüşü ve fikrini kendine saklayacak.Görevinde vicdanı ve insanlığını öne çıkaracak.Sayset yapacaksa da memurluğu bırakacak.Soytarılık yapıp sağa sola da zıplamayacak...
  Cevapla
 • alperen çepni 6 yıl önce Şikayet Et
  Yazıklaar olsun !!. Çıkıp ozan arif yerine ahmet kaya,sivan perver gibilerin şarkılarını söyleseler şimdi madalya verilirdi..saçmalığın bu kadarına pes artık..açın gözünüzü eey akp liler..
  Cevapla
 • BERAT GÜRSOY 6 yıl önce Şikayet Et
  Yenilenin biraz. Adam sizde yeni trend Şivan Perverden hernepeş oku bakiyim hiç bişey olmaz çağa ayak uydurun ne diyelim :)))
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İşte erken seçimin gerekçeleri!
Yeni kriz kapıda! Kurz'dan skandal karar