Diyarbakır Hani'de PKK yol kesti

Diyarbakır'ın Hani İlçesi yakınlarında yol kesen terör örgütü mensupları, durdurmak istedikleri otomobilin kaçması üzerine ateş açtı. Olayda bir vatandaş hayatını kaybederken 2 kişi yaralandı.

Diyarbakır Hani'de PKK yol kesti
Diyarbakır Hani'de PKK yol kesti
GİRİŞ 18.09.2012 19:55 GÜNCELLEME 19.09.2012 00:36

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, uzun namlulu silahla ateş açılan araçta 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 18 Eylül 2012 günü Hani ilçesine bağlı köylere beyaz eşya servis hizmeti veren özel bir firmaya ait Deniz Bül'ün kullandığı ve servis elemanı Ramazan Aruser'in içinde bulunduğu aracın, firma yetkililerinin işlerinin bitiminin ardından Hani ilçesine doğru dönüşe geçtiği bildirildi.

Topçular köyünün Uysal Mahallesi'nde, Hani'ye gitmek üzere araç bekleyen Ziya Özkılıç'ın da araca alındığı, saat 16.30 sıralarında Uysal Mahallesi Delal Pınarı mevkisinden geçen köy yolunda, yol üzerinde bir şahsın el kaldırarak aracı durdurmak istediği kaydedilen açıklamada, aracın durmayarak uzaklaşması üzerine, arkasından uzun namlulu silahla ateş açıldığı belirtildi.

Açılan ateş sonucunda aracın hiç durmadan uzaklaştığı, olay sırasında Özkılıç ve Bül'ün ağır, Ramazan Aruser'in ise hafif yaralandığı kaydedilen açıklamada, şunlara yer verildi:

''Özkılıç, hastanede vefat etmiş, Bül ise Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmiştir. Güvenlik güçlerimiz tarafından olayla ilgili çalışmalar başlatıldı. Ayrıca adli makamlarca gerekli tahkikata başlandı.''

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
 Sigara içmeyene mesai düzenlemesi!
İstanbullular Erdoğan'ı bağrına bastı