Afrin'de bir köy daha teröristlerden temizlendi!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in batısındaki Arşali köyünü teröristlerden arındırdı.

Afrin'de bir köy daha teröristlerden temizlendi!
Afrin'de bir köy daha teröristlerden temizlendi!
GİRİŞ 13.02.2018 19:34 GÜNCELLEME 13.02.2018 20:23
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Bölgedeki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, TSK ve ÖSO, Afrin'in batısındaki Cinderes beldesine bağlı Arşali köyüPYD/PKK'dan kurtardı.

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana PYD/PKK işgalindeki Afrin'in 5 beldesinde biri belde merkezi, 35'ü köy, 3'ü köy altı yerleşim ve 14'ü stratejik dağ veya tepe olmak üzere 53 noktayı örgütten kurtarmış oldu.

Teröristlerden temizlenen yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şöyle:

"Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar, Şeyh Huruz ve Ömer Simo köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Edamanli, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana ve Kırmızı köyleri, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan, Arşali, Muhammediye köyleri ile Mersides, Nisriyye ve Amara Tepesi; Şeran beldesinde Burseya Dağı, Serincek, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sirgaya Tepesi." 

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Türkiye Zeytin Dalı
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • GÖRELE 11 ay önce Şikayet Et
    elinize kolunuza sağlık Allah sizden razı olsun Allah yar ve yardımcın olsun Size selam olsun Yiğitler Koçlar aslanlar Rabbim size yardım etsin sizi gözlerinizden ellerinizden ayaklarınız an her yerinden öpüyorum canlarım benim
    Cevapla
  • karamel 11 ay önce Şikayet Et
    masallah aslanlar allah sizleri muhafaza etsin
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Galatasaray'ın gurur tablosu!
Güvenli bölge çıkmazı