ABD, Deyrizor'da Rus yapımı bir tankı vurdu

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyonun Suriye'nin Deyrizor kentinin güneyinde yer alan Tebiye köyü yakınlarında koalisyon askerlerinin de bulunduğu alana ateş açan bir Rus yapımı T-72 tankını vurduğu bildirildi.

 • GİRİŞ13.02.2018 20:11
 • GÜNCELLEME14.02.2018 09:46
ABD hava saldırısının görüntüleri yayınlandı! Ortalık karışacak

AA muhabirine açıklama yapan Birleşik Görev Gücü Doğal Kararlılık  Operasyonu sözcüsü Albay Ryan Dillon, "Koalisyon kuvvetleri 10 Şubat'ta nefsi müdafaa amacıyla hareket ederek Tebiye yakınlarında bir T-72 tankını vurdu."  ifadelerini kullandı.

Albay Dillon, tankın koordinasyonlu bir şekilde SDG (PYD/PKK paravanı)  ve koalisyon güçlerinin bulunduğu konumlara dolaylı atış yaptığını ve koalisyon mevzilerinin tankın menzilinde olduğunu kaydetti.

 

Dillon, "Koalisyon yetkilileri, birbirimizin kuvvetlerini tehlikeye  sokacak yanlış algı ve hesaplamalardan kaçınmak üzere Rus mevkidaşları ile temas  sağladı." ifadesini kullandı.

Albay Dillon tankın kime ait olduğuna dair detaylar vermedi.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar50

 • budur 5 gün önce Şikayet Et
  türkiye kendi güvenliğini sağlamak için hiç bir ülke ile anlaşmak zorunda değil, hiç bir ülkeye hesap vermek zorunda da değil. türkiye ülkesine bir tehdit mevcut ise silahlar türkiyeye çevrilmiş ise türkiyenin askeri doktrinine göre türkiye ateşlensin veya ateşlenmesin, düşman silahlarını yok eder. türkiye kendi güvenliğine yönelik tehditleri ortadan kaldırma hakkını saklı tutar. gereğinde bu hakkı en şiddetli bir biçimde kullanır. türkiye dostlarına çiçekle, dostlukla, yardımla, merhametle; düşmanlarına ise kahredici ve yok edici bir ateşle cevap verir.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Adiga81 5 gün önce Şikayet Et
  Aklı sıra Türkiye'ye gözdağı veriyor.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • nefis 5 gün önce Şikayet Et
  neyin nefsi müdafası lan. orası senin evinmi. orda bulunma hakkını kim verdi sana.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Hamidiye Süvarisi 5 gün önce Şikayet Et
  yalancı köpek abd.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Mehmet 5 gün önce Şikayet Et
  Bu ülkenin gerçek sahibi nerde önüne gelen orda savaşıyor kim kimi niçin vuruyor belli değil....
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat