Dışişleri Bakanlığı'ndan IKBY bayrağı uyarısı

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Müftüoğlu, IKBY bayrağının Irak bayrağıyla birlikte göndere çekilmesi için yapılan başvuruya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Dışişleri Bakanlığı'ndan IKBY bayrağı uyarısı
Dışişleri Bakanlığı'ndan IKBY bayrağı uyarısı
GİRİŞ 19.03.2017 22:22 GÜNCELLEME 19.03.2017 23:55

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Kerkük Valiliği'nin, resmi günlerde vilayetin tüm resmi dairelerinde IKBY bayrağının Irak bayrağıyla birlikte göndere çekilmesi için Kerkük Vilayet Meclisi nezdinde yaptığı başvuru hakkındaki bir soruya verdiği cevapta, bu başvurunun yadırgandığını belirtti.

Irak anayasasının Irak’taki tartışmalı iç idari sınırlarla ilgili olarak izlenmesi gereken süreci tespit ettiğini vurgulayan Müftüoğlu, "Bu süreç işletilmeden Kerkük’ün statüsüyle ilgili olarak yapılacak tek taraflı tasarrufların Irak’taki uzlaşı ve istikrar çabalarına zarar vermesi tehlikesi bulunmaktadır. Bu tür girişimlerin Irak’ın sosyal, kültürel ve ekonomik zenginliğinin vücut bulduğu Kerkük’ün çok kültürlü kimliğini de aşındırma riski bulunmaktadır.​" ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Malcolmx 1 yıl önce Şikayet Et
    Barzani musul kerkuku alip kurdistani kurar sonra burasi turkiyeye bağlanırsa ancak musul kerkuke sahip oluruz kimse kusura bakmasin bunun disinda baska ihtimal zor
    Cevapla
  • dürüst 1 yıl önce Şikayet Et
    Şacma sapan konuşma Barzani mi Türkiyeye bağlancak yada Musul Kerkükü aldikdan sonra Türkiye ye mi bırakcak güldürme hemen bi Rus Amerikan korumasına sıgınır senide satar.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
ŞAHİ209'un testlerine başlandı!
Türkiye'de petrol çıkarma seferberliği başladı