Kılıçdaroğlu rezalet sözlere sahip çıktı

Kemal Kılıçdaroğlu, Mustafa Akaydın'ın 15 Temmuz darbe girişimi hakkında sarf ettiği sözler için işlem başlatılmayacağını açıkladı.

GİRİŞ 12.08.2017 13:49 GÜNCELLEME 12.08.2017 21:11

CHP'li Mustafa Akaydın 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili bazı iddialarda bulunmuş ve "O ölen 250 vatandaşımızın katili devlettir. Bunu açık açık bir vekil olarak söylüyorum." şeklinde bir açıklama yaparak tepki toplamıştı.

KILÇDAROĞLU'NUN AÇIKLAMALARINA YER VERDİ

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi bugünkü yazısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuyla ilgili açıklamalarına yer verdi.

"HERHANGİ BİR İŞLEM YAPILMAYACAK"

Kılıçdaroğlu, "(CHP Milletvekili Mustafa Akaydın’ın açıklamaları) Antalya milletvekilimizin konuşmalarını da çarptırıyorlar. Antalya milletvekilimiz, ‘250 kişiyi neden alanlara sürüyorsunuz, devletin güvenlik güçleri yok muydu’ diyor. ‘Darbeden bazılarının haberi vardı ona rağmen siz darbecilere karşı niye halkı ileri sürüyorsunuz’ dedi. Bunda yanlış olan bir şey yoktur. Sizin kitabınızda da var, ‘Başbakan 22.20’de MİT Müsteşarı’nı arıyor normal çalışıyoruz’ diyor. Bütün bunların sorgulanması lazım. Ben de Antalya milletvekilimiz de şehit ve gazilerin hukukunu savunuyoruz. (Akaydın’ın ‘Devlet öldürdü’ sözü) Oradaki devlet sözü yanlış. Halkı sokağa çağıran devlet değil, bazı kişilerdi. Akaydın hakkında herhangi bir işlem yapılmasına gerek görmüyorum.” diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 95
 • misafir 11 ay önce Şikayet Et
  bu kılıçdaroğlunun sırf ak partiye muhalefet olacam diye sahip çıkmadığı kimse kaldımı
  Cevapla
 • İbrahim 11 ay önce Şikayet Et
  Sizin istediğiniz (darbe) olmadığı için ÇILDIRIYORSUNUZ, nereden bir açık bulupta saldırabiliriz diye her türlü YALANI söylediniz ve söylüyorsunuz ve bunları yaparken ne duruma düştüğünüzün farkına bile varamıyorsunuz. ACINACAK haldesiniz. İktidar ümidini DARBEYE bağlayanlardan ne beklenir ki zaten? Bir dahaki seçimlerde nasıl siyaset YAPAMADIĞINIZI fark edeceksiniz.
  Cevapla
 • H.B.V 11 ay önce Şikayet Et
  CHP,lilerin bütün dertleri Halkın 15 temmuzda Erdoğana ölümüne sahip çıkması...bunu hazmedemiyorlar? :))
  Cevapla
 • MİSAFİR 11 ay önce Şikayet Et
  partinin lideri çıkıp kontrolü darbe diyorsa vekilin bu skandal açıklaması şaşırtmadı biz 15 temmuz da tek vatan tek bayrak tek devlet tek millet diyerek şehadet getirip tanklara tufenklere göğsümüzü siper ederek püskürttük
  Cevapla
 • aylin 11 ay önce Şikayet Et
  niye darbe önceden önlenemedi kılıçdaroğlu biliyormusun?yine bu gün onlara karşı mucadeleyi nasıl engelleyip savunuyordanız o zamanda sözde demokrasi sözfe adaleylt söylemlerinizle o zamanlarda onları savunuyordunuz..bu da işi zorlaştırıyordu..bu kadar muhalefet olacağınıza biraz destek olsanız artık diyorum?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Osmanlı Padişahlarını deviren hastalıklar
Emeklilere 4 bin 800 lira avans müjdesi