AKPM'de Salih Müslim rezaleti

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nde (AKPM) eski PYD eş başkanı Salih Müslim'i konuşmacı olarak katılmasına Türkiye tepki gösterdi. AKPM Türk Heyeti Başkanı Akif Çağatay Kılıç, söz konusu davete tepki olarak AKPM Genel Kurulu'ndaki çalışmalarını yarıda kesip Türkiye'ye dönme kararı aldığını duyurdu.

AKPM'de Salih Müslim rezaleti
AKPM'de Salih Müslim rezaleti
GİRİŞ 23.04.2018 22:28 GÜNCELLEME 23.04.2018 22:41
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

AKPM Türk Heyeti Başkanı Akif Çağatay Kılıç, eski PYD eş başkanı Salih Müslim'i konuşmacı olarak davet eden AKPM'ye tepki gösterdi.

'TÜRKİYE'YE DÖNME KARARI ALDI'

Kılıç, yaptığı yazılı açıklamada, Strazburg'da başlayan AKPM İlkbahar Dönemi Genel Kurulu'nun yan bir etkinliğine Müslim'in davet edilmesini kınadı.

Kılıç, söz konusu davete tepki olarak AKPM Genel Kurulu'ndaki çalışmalarını yarıda kesip Türkiye'ye dönme kararı aldığını duyurdu.

Birleşik Avrupa Solu (UEL) Grup Başkanı'nın girişimiyle AKPM binasında Türkiye'nin Zeytin Dalı Harekatı'nı hedef alan bir konferans düzenlenmesini ve terör örgütü PYD üyesi Müslim'in buraya davet edilerek sunum yapmasına müsade edilmesini eleştiren Kılıç, "Avrupa Konseyi değerlerine ters düşen ve Avrupa Konseyi standartları yönünden kabul edilmesi mümkün olmayan bu etkinliği kınıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

 


'TÜRKİYE'YE DÖNÜYORUM'

Kılıç, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bu etkinliğin gerçekleştirilmesine izin verilmesini ve terörist Salih Müslim’in AKPM çatısı altında bir etkinliğe katılmasını protesto etmek amacıyla, AKPM Türk Heyeti Başkanı olarak Parlamenter Meclisin Nisan oturumundan ayrılarak Türkiye'ye dönüyorum. Heyet üyelerimizin bazıları AKPM Genel Kurulunda kabul edilecek olan ve Türkiye ile ilgili atıfların yer aldığı bir kısım raporlara yönelik değişiklik önergeleri vermek ve bunları savunmak üzere AKPM'nin Nisan oturumunun kalan kısmına sınırlı biçimde katılacaklardır."

Bu arada AKPM'de düzenlenen yan etkinliğe, HDP'li milletvekilleri Ertuğrul Kürkçü, Hişyar Özsoy ve Mithat Sancar'ın da katıldığı öğrenildi. Müslim'in Avrupa Konseyi binasına gelişinde ve etkinlik boyunca Fransız polisi tarafından korunduğu görüldü.

Bölücü terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin eş başkanlığını 2010-2017 yılları arasında yapan Müslim hakkında Ankara Güvenpark'ta 13 Mart 2016'da yaşanan terör saldırısı nedeniyle Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından farklı suçlardan kamu davası açılmış ve hakkında yakalama ve tutuklama emri çıkarılmıştı.

ETİKETLER
Salih Müslüm
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • veli 8 ay önce Şikayet Et
  ab denen sapık güruh hala haçlı zihniyetinde
  Cevapla
 • misafir 8 ay önce Şikayet Et
  böyle gereksiz kurumlardan bir an an önce cikilmali
  Cevapla
 • Ahmed 8 ay önce Şikayet Et
  Bir de hdpli vekil denilen fitneciler gitmis giderler tabi abileri orda
  Cevapla
 • Terazi 8 ay önce Şikayet Et
  İçi çürümüş dışı cilalı avrupa.. yarın bizim vekiller spor salonunda bir etkinliğe konuşmacı olarak katılmak istediğinde engel olacaklar öyle mi...
  Cevapla
 • şahin44 8 ay önce Şikayet Et
  Domuzdan post, bu gavurlardan bize dost olmaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yoldan geçenler şaşkın! Yeni düdenler oluştu!
Bakan Albayrak uyardı: Fiyatları takip ediyoruz